Zieni limonët në mbrëmje, konsumoni lëngun në mëngjes dhe do të befasoheni për të mirë

Nëse e filloni ditën me një gotë ujë limoni, ju do të ndihmoni shumë trupin tuaj.
Megjithëse uji i limonit është bërë mjaft popullor kohët e fundit, shumë njerëz nuk e përgatisin atë në mënyrën e duhur, transmeton portali arbresh.info

Pirja e ujit të ngrohtë me limon duhet të jetë gjëja e parë në mëngjes që duhet për të forcuar trupin tuaj, por nëse e përdorini limonin bashkë me lëkurën e saj, atëherë trupi juaj do të përfitojë shumë lëndë ushqyese.
Një tjetër gjë që ju mund të bëni gabim me ujin dhe limon është se ju e shtrydhni atë në vend që t’i zieni. Kjo metodë do t’ju ndihmojë të merrni të gjitha përfitimet e rëndësishme nga limoni.

Përgatitja:

3 gota ujë
6 limona
Mjaltë organike

Përgatitja:

Ndani limonin në feta dhe vendoseni në ujë. Lëreni të qëndrojë në zjarr për tre minuta dhe hiqeni. Pasi të freskohet uji, largoni fetat e limonin nga uji. Mund të leni limonin të qëndrojë në ujë gjatë tërë natës dhe në mëngjësin e ardhshëm mund ta konsumoni si pije të ftohët.
Shtoni një lugë mjaltë në pije dhe përzijeni mirë.

Kjo pije do të rritë sistemin tuaj imunitar dhe do të ju mbrojë nga ftohja. Gjithashtu përmison frymarrjen tuaj, përshpejton metabolizimin, përmison tretjen, pastron lëkurën, balancon nivelin e PH së trupit dhe përmison gjendjen shpirtërore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *