Si të përgatisni Waffles

waffles

Përbërësit:

1 gotë miell
1 pecivë
1/3 e gotës kakao
1/2 e lugës së gjellës sheqer
2 rëndë çokolladë e zezë (e shkrirë)
1 gotë qumësht
1/4 e gotës vaj
1 lugë gjellë ekstrakt vanille
2 ve
1/4 e gotës sheqer
(Bëhet fjalë për gotë të ujit)

Përbersit i bashkojmë dhe i pjekim në toster per waffle. I shërbeni sipas dëshirës, me pemë, çokolladë të bardhë, nutella, akullore etj..

You must be logged in to post a comment Login

Contact Form Powered By : XYZScripts.com