Shqipëria me 9 lojtarë mposhtet nga Izraeli

jsbals-650x358

Shqipëria ka pësuar humbje të thellë prej 0:3 nga Izraeli në stadiumin e saj në ‘Elbasan Arena’

Kombëtarja Shqiptare ka pësuar tjetër humbje në Grupin G, pasi është mposhtur në stadiumin e saj nga Izraeli me rezultat të thellë 0:3.

Deri te ky rezultat erdhi nga pakujdesia e Berat Gjimshitit dhe Etrit Berishës, të cilët u ndëshkuan me kartonë të kuq.

Golat për Izraelin në këtë ndeshje i shënuan Zahavi, Einbinder dhe Atar.

Pas kësaj humbje, Shqipëria bie në vendin e katërt me 6 pikë, katër më pak se sa Spanja dhe Italia në vendin e parë dhe 3 më pak se sa Izraeli. /Express/

You must be logged in to post a comment Login

Contact Form Powered By : XYZScripts.com