Receta e një çaji të shkëlqyer që duhet të nisi mëngjeset tuaja çdo ditë

Këtu është një çaj mahnitës që kombinon shafranin me disa përbërës të tjerë të shëlqyer për të luftuar kancerin dhe ndihmon në përmirësimin e shëndetit tuaj të përgjithshëm. Ky çaj mund të konsumohet kur të jeni gati për t’u çlodhur, ose para se të shkoni në shtrat sepse ka një efekt ngrohës në trupin tuaj që mund të të bëjë të ndiheni pak të përgjumur.

Receta:
4 kokrra piper të zi
1 filxhan qumësht (bajamesh, i zakonshëm apo kokosi)
1/2 lugë çaji turmeric apo shafran
1/2 lugë çaji vaj kokosi
1/4 lugë çaji kumin

Në një filxhan shtoni të gjithë erëzt dhe vajin e kokosit dhe lërini për një minutë. Pastaj shtoni qumështin edhe vëreni të ziejë për 3-4 minuta. Hiqeni nga zjarri dhe lëreni të mbuluar për 5 minuta. Kullojeni dhe është gati për tu shijuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *