Receta e 90-vjeçarit për përmirësimin e shikimit që ka habitur edhe mjekët

Shumë njerëz në botë kanë probleme me shikim dhe shumica janë të detyruar që të bartin syze.

Megjithatë, syzet ju ndihmojnë që të shikoni më mirë, por nuk është se përmirësojnë shikimin, transmeton portali arbresh.info

Përmirësimi i shikimi mund të trajtohet edhe me kurë natyrale, sikurse është kura e okulisitit të njohur rus, Vladimir Petrovich Filatov.

Kura e tij ka habitur mjekët dhe për këtë nevojiten aloe vera, bajame, mjaltë dhe limon.

Ja sa lehtë është përgatitja e saj:

100gr lëng aloe vera

300 gr mjaltë

500 gr bajame të grimcuara

3-5 pika lëng limoni

Përgatitja:

Pastroni mirë aleo veren dhe nxirrni lëngun me kujdes. Të gjithë përbërësit i vendosni në blender dhe përzieni deri sa të marrin formë homogjene.

Konsumoni një lugë gjelle 3 herë në ditë 30 minuta para vakteve. Rezultatin do ta vëreni shumë shpejt.

Shënim: shmangni këtë recetë nëse vuani nga sëmundjet renale akute, çrregullime gastrointestinale, proceset inflamatore të organeve gjenitale femërore, sëmundjet kardiovaskulare, tuberkulozi dhe hemorroidet./Arbresh.info