Reali nuk e shfrytëzon gabimin e Barcelonës, ndalet me barazim nga Bilbao

Real Madridi ka barazuar pa gola me Athletic Bilbaon në xhiron e 14-t të kampionatit spanjoll La Liga, transmeton Sovrani.info.

Pjesa e parë u përshkrua nga një lojë me intenzitet të ulët nga të dyja skuadrat, ndërsa në fraksionin e dytë u pa një Real Madrid i jashtëzakomshëm që krijoi dhjetra raste shënimi po që mbrotja e Athletic Bilbaos me në krye portierin Kepa ishin në nivelin e duhur.

Kështu Reali nuk e shfrytëzon barazimin 2-2 të Barcelonës me Celta Vigon dhe bazhdon të mbetet tetë pikë prapa tyre.

Kujtojmëse 10 minutat e fundit të takimit Real Madridi i luajti me 10 lojtarë pasi nga loja me karton të kuq u përjashtua kapiteni Sergio Ramos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *