Princi saudit: Erdogan një Hitler i kohes moderne, vrases dhe bashkpuntor i Rusis dhe Iranit..

Princi i fuqishëm i Arabisë Saudite Mohammed bin Salman e ka përshkruar Turqinë si pjesë të një “trekëndëshi të së keqes” së bashku me Iranin dhe grupet e ashpra islamike, njoftoi të mërkurën gazeta egjiptiane “Al-Shorouk”, cituar nga “Haaretz”.

Princi saudit gjithashtu akuzoi Turqinë se po përpiqej të rivendoste Khalifatin Islamik, të shfuqizuar gati një shekull më parë, kur Perandoria Osmane u rrëzua.