Prezantohet telefoni me super para-kamerën për selfie

Pas V7 +, vivo ka prezantuar versionin e telefonit të saj Clearer Selfie. Pajisja quhet vivo V7 dhe vjen me një kamerë 24 Megapixel përpara, ekran FullView dhe vend i trefishtë për dy karta nano-SIM dhe një kartë microSD.

Procesori në vivo V7 ka tetë bërthama të CPU-s Cortex A53, të ndjekur nga 1.8 GHz në një çip Qualcomm Snapdragon 450. Ekziston një kamerë në pjesën e pasme me sensor 16 MP f / 2.0, e shoqëruar me një blic LED. RAM është 4 GB, dhe ka gjithashtu 32GB hapësirë ruajtjeje.

vivo punon me Funtouch 3.2, bazuar në Android Nugat 7.1 dhe është mundësuar nga një bateri prej 3.000 mAh.

vivo do të shesë V7 në të gjitha tregjet e saj globale, ndërsa Indonezia do të marrë telefonin e parë sot. Ofrohet në Matte Black ose Gold dhe kushton rreth 300 dollarë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *