Pini një gotë nga ky përbërës para gjumit dhe do të mrekulloheni me atë që do t’i ndodhë trupit tuaj

Kjo pije e mahnitshme do të pastrojë zorrën e trashë nga të gjitha mbetjet toksike dhe gjithashtu do t’ju ndihmojë të humbisni kilet e tepërta.

Ju do te habiteni kur të shihni se kjo pije do t’ju ndihmojë të digjni dhjamin, veçanërisht në zonën e barkut.

Yndyra e grumbulluar rreth barkut tuaj lidhet me disa çështje shëndetësore, duke përfshirë: diabetin, sëmundjet kardiovaskulare dhe presionin e lartë të gjakut. Disa studime kanë treguar një lidhje midis diabetit tip 2 dhe yndyrës së barkut.
Pije që ne ofrojmë ka 5 përbërës vërtetë të efektshëm për djegien e yndyrës:
limon, uthull molle, xhenxhefil, majdanoz dhe kanellë!

Përbërësit:

• Një limon
• Një filxhan majdanoz
• Një lugë gjelle xhenxhefil
• Një lugë çaji uthull molle
• Një lugë çaji pluhur kanelle
• Gjysmë litër uji

Udhëzime:
Vendosni të gjithë përbërësit e sipërpërmendur në një blender dhe përziejini mirë! Pini këtë pije çdo natë para gjumit dhe do të zgjoheni me më pak peshë çdo mëngjes! Ju do të habiteni nga rezultatet.

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/shneta/pini-nje-gote-nga-ky-perberes-para-gjumit-dhe-do-te-mrekulloheni-me-ate-qe-do-i-ndodhe-trupit-tuaj-461227/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *