Kështu e detyronin serbët me “thikë në fyt” plakun shqiptar të flasë keq për UÇK-në (VIDEO)

Kështu e detyronin serbët me “thikë në fyt” plakun shqiptar të flasë keq për UÇK-në (VIDEO)

On

Diplomacia botërore u mobilizua për të vepruar në Kosovë kur pa tmerrin që populli shqiptar përjetoi në një nga masakrat më të përgjakshme, asaj të Reçakut. Më 15 janar të vitit 1999 nga paramilitarët serbë në Reçak u vranë mbi 45 civilë…

Forcat izraelite këtë vit kanë vrarë 14 fëmijë palestinezë

Forcat izraelite këtë vit kanë vrarë 14 fëmijë palestinezë

On

Instituti Palestinez i Statistikave (PCBS) ka njoftuar se forcat izraelite të sigurisë këtë vit kanë vrarë të paktën 14 fëmijë në Bregun Perëndimor dhe Gaza, raporton Anadolu Agency (AA). Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të të Drejtave të Fëmijëve, Zyra palestineze publikoi…

Eshtë serioze! Receta popullore ruse që shëron acarimin e fytit dhe bajamet me “lëpirje”

Eshtë serioze! Receta popullore ruse që shëron acarimin e fytit dhe bajamet me “lëpirje”

On

Keni acarim fyti? Lëpini garuzhdën! Kjo nuk është shaka, por recetë e vjetër popullore me ndihmën e së cilës mund të shëroni acarimin e fytit dhe bajameve. Kjo metodë e vjetër popullore ruse ka fituar edhe “shpjegim shkencor”. Ekziston dhe përdoret me…

Ky është një “xhevair” i mjekësisë tradicionale gjermane: Një kupë pastron arteriet dhe parandalon sëmundjet më serioze (Receta)

Ky është një “xhevair” i mjekësisë tradicionale gjermane: Një kupë pastron arteriet dhe parandalon sëmundjet më serioze (Receta)

On

Avantazhet e shumta do ju vijnë si rezultat i kombinimit të këtyre produkteve shumë të shëndetshme të cilat kanë një efekt pozitiv për shëndetin e trupit tonë. Benefitet e kësaj pije janë: Rregullon qarkullimin e gjakut. Parandalon dhe trajton bllokimin e arterieve….