Zaev: Jemi shumë afër zgjidhjes, mbesin emri dhe vëllimi i përdorimit

Zaev: Jemi shumë afër zgjidhjes, mbesin emri dhe vëllimi i përdorimit

On

Është arritur përparim për pjesën më të madhe rreth pyetjeve për kontestin me emrin, mbesin vetëm mënyra e përdorimit dhe mënyra ndërkombëtare e përdorimit të emrit, tha kryeministri Zoran Zaev në brifingun e hapur me mediat. Është e vërtetë që një pjesë…

Turqia mbështet sulmin e aleatëve mbi Sirinë

Turqia mbështet sulmin e aleatëve mbi Sirinë

On

Turqai e ka përshëndetur operacionin e SHBA-ve, Britanisë së Madhe dhe Francës kundër regjimit të Asadit, duke e konsideruar reagim të përshtatshëm. “Përshëndesim operacionin që është zëri i ndërgjegjes së njerëzimit në lidhje me sulmin në Duma, për të cilin ekziston dyshim…

Bashar Al-Assad bashkon forcat me Iranin, pas bombardimeve të SHBA-së në Siri

Bashar Al-Assad bashkon forcat me Iranin, pas bombardimeve të SHBA-së në Siri

On

Presidenti sirian Bashar Al-Assad i ka thënë homologut të tij iranian Hassan Rouhani se sulmet e udhëhequra nga SHBA’ja kanë rritur vendosmërinë e Sirisë për ta luftuar dhe shtypur terrorizimin Lajmin e bëri të ditur presidenca siriane, e cila shprehin bindjen e…

Tentimi i fundit mes Zaevit dhe Gashit?!

Tentimi i fundit mes Zaevit dhe Gashit?!

On

Kryetari i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi javën e ardhshme do tw zhvillon një takim me kryeministrin e vendit dhe njëherazi kryetar i LSDM-së, Zoran Zaev. Gjatë takimit do të shqyrtohen mundësia e zgjerimit të koalicionit qeveritarë dhe forcimi i shumicës parlamentare. Ndryshe…