Hakerët vjedhin 40 milionë dollarë nga Coinrail, bien vlerat e kriptovalutave

Hakerët vjedhin 40 milionë dollarë nga Coinrail, bien vlerat e kriptovalutave

On

Bursa koreano jugore Coinrail, tha se ishte thyer nga hakerët duke e çuar në pikiatë vlerën e kriptovalutave.Sipas CoinMarketCap, përcjell Telegrafi, monedha kriptografike më popullore në botë Bitocin brenda 24-orëve ra me mbi 6 për qind, apo nën nivelin e 6,700 dollarëve.Bitcoin…

10 antibiotikët më të fuqishëm natyralë. Shumicën e keni në kuzhinën tuaj!

10 antibiotikët më të fuqishëm natyralë. Shumicën e keni në kuzhinën tuaj!

On

Futja e antibiotikëve në fushën e mjekësisë ka shpëtuar jetë të panumërta, duke i shndërruar infeksionet serioze dhe kërcënuese për jetën në të përkoshme. Ka miliona receta antibiotikësh që mjekët kanë përdorur për vite me radhë në trajtimin e shumë sëmundjeve. Tashmë,…

Aksident i tmerrshëm: Një inspektor nga Sllupçani goditet nga energjia elektrike

Aksident i tmerrshëm: Një inspektor nga Sllupçani goditet nga energjia elektrike

On

Dje rreth orës 16 në Stacionin Policor Kumanovë është paraqitur se në vendkalimin kufitar Stacioni Hekururodh Tabanoc, inspektori i mjedisit hapësiror, 43 vjeçari B.Z. nga fshati Sllupçan, komuna e Likovës, është lënduar rëndë për shkak të goditjes nga energjia elektrike, transmeton Almakos….

Rrëfimi tronditës i një vajze nga Halepi: Si e humba të gjithë familjen, këmbët dhe tani jam e vetme

Rrëfimi tronditës i një vajze nga Halepi: Si e humba të gjithë familjen, këmbët dhe tani jam e vetme

On

Rrëfimi tronditës i një vajze nga Halepi: si e humba të gjithë familjen, këmbët…dhe tani jam e vetme..Ajo është një prej qindra fateve të dhimbshme të luftës në Siri, dhe posaçërisht në Halep, aty ku janë shënuar ndër tragjeditë më të mëdha….