Tri arsyet e fuqishme që e mbajnë Putinin në Siri. 1: Gazsjellësi i fuqishëm…

Tri arsyet e fuqishme që e mbajnë Putinin në Siri. 1: Gazsjellësi i fuqishëm…

On

Ruajtja e Bashar al Asadit në pushtet, eliminimi i të ashtuquajturit Shtet Islamik, përballja me kryengritësit që i financon SHBA-ja, sigurimi i të vetmes dalje të Rusisë në ujëra të nxehta përmes limaneve Tartus dhe Lataki… Këto janë arsyet që vijnë si…

Ky është problemi më i zakonshëm shëndetësor që ju keni dhe nuk e pranoni! Luftohet vetëm kështu

Ky është problemi më i zakonshëm shëndetësor që ju keni dhe nuk e pranoni! Luftohet vetëm kështu

On

Ka disa probleme shëndetësore të cilave nuk i japim rëndësinë e duhur, madje as nuk na pëlqen t’i pranojmë se i kemi. Pikërisht për këtë kategori shqetësimesh do të flasim në këtë artikull dhe madje do t’ju tregojmë edhe zgjidhjet përkatëse. Era…

Salah, kandidat për çmimin futbollist i vitit

Salah, kandidat për çmimin futbollist i vitit

On

Futbollisti egjiptian i Liverpool-it, Muhammed Salah, u nominua për çmimin futbollisti i vitit të cilin e jep Shoqata e Futbollistëve Profesionistë të Anglisë (PFA), raporton Anadolu Agency (AA). PFA shpalli emrat e kandidatëve për Çmimin e Futbollistit të Vitit në Angli. Mes…

Ja çfarë deklaruan Lirim Dinarica dhe Emrulla Emrullai pas lirimit nga akuza për vrasjen e policëve në Haraçinë

Ja çfarë deklaruan Lirim Dinarica dhe Emrulla Emrullai pas lirimit nga akuza për vrasjen e policëve në Haraçinë

On

Lirim Dinarica, njëri prej të liruarve nga akuza për vrasjen e tre policëve në Haraçinë në vitin 2000, tha se këtë vendim e kanë pritur ngase nuk ka pasur asnjëherë asnjë fakt kundër tyre. Ai tha se shumë shqiptarë, sikurse ai të…

Çfarë mbeti pas sulmit në Siri? Sa ishin bombradimet e forta!? (VIDEO)

Çfarë mbeti pas sulmit në Siri? Sa ishin bombradimet e forta!? (VIDEO)

On

Zyrtarët e Pentagonit thanë se sulmet kishin në shënjestër zemrën e programeve të presidentit sirian Bashar Assad për të zhvilluar dhe prodhuar armë kimike. Ushtria siriane tha se janë hedhur mbi 100 raketa ndaj bazës ushtarake në Homs dhe qendrës kërkimore në…

(FOTO) Avioni fantazëm, “bisha” amerikane që sulmoi Asadin e nuk e pa askush

(FOTO) Avioni fantazëm, “bisha” amerikane që sulmoi Asadin e nuk e pa askush

On

Rusia dhe regjimi i Asad tha se do të rrëzonte çdo raketë apo avion të aleatëve që do të sulmonte Sirinë, por asnjëri prej mjeteve fluturuese të SHBA-së, Francës dhe Britanisë së Madhe nuk është rrezikuar aspak edhe pse fluturuan mbi kokat…