Iraku: Sulmet kundër ISIS janë bërë në koordinim me Damaskun, Teheranin dhe Moskën

Iraku: Sulmet kundër ISIS janë bërë në koordinim me Damaskun, Teheranin dhe Moskën

On

Zëdhënësi i ministrisë së mbrojtjes së Irakut njoftoi se sulmet e ushtrisë irakiane kundër grupit terrorist ISIS në zonën kufitare mes Irakut dhe Sirisë janë bërë në koordinim me Damaskun, Moskën dhe Teheranin. Me urdhër të Hejdar Ebadi, kryeministër i Irakut, ushtria…

Rama në krah të Erdogan për gylenistët dhe komploti i brendshëm kundër Shqipërisë…

Rama në krah të Erdogan për gylenistët dhe komploti i brendshëm kundër Shqipërisë…

On

I ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Real Story’, kryeministri Edi Rama ka folur për marrëdhënien e tij me presidentin e Turqisë, Rexhep Tayip Erdogan, sidomos në kushtet e reja kur presidenti turk po u kërkon vendeve të rajonit t’i dorëzojnë anëtarët…

Tentim për vetëvrasje në Shkup, gruaja shpëtohet në moment të fundit, kishte pirë acid klorhidrik

Tentim për vetëvrasje në Shkup, gruaja shpëtohet në moment të fundit, kishte pirë acid klorhidrik

On

Dje rreth orës 12:45 në Shkup, një grua është paraqitur në polici për të denoncuar për fqinjen e saj F.P (54) se do të bëjë vetëvrasje, njofton Zhurnal. 54 vjeçarja është mbyllur në banesën e saj dhe është kërcënuar se do të…

NASA fillon kërkimet mbi teknologjinë Blockchain të Ethereum

NASA fillon kërkimet mbi teknologjinë Blockchain të Ethereum

On

Agjencia Kombëtare amerikane e Aeronautikës dhe Hapësirës (NASA) dhe Hulumtues në Universitetin e Akron po kërkojnë përdorimin e teknologjisë Blockchain të Ethereum për të përmirësuar komunikimin hapësinor. Një deklaratë nga Universiteti zbuloi se Jin Wei-Kocsis, asistent profesor i Inxhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike,…