Omelet me proshutë, tomatina dhe qepe te reja

2
vezë
tomatina
qepë të reja
Pak qumësht
Djath grana të grirë
Pak gjalpë
Kripë
Piper

Rrihni vezët fort duke shtuar pak qumësht.

Rregulloni shijen me kripë dhe piper dhe shtoni djathin e grirë. Në një tigan të nxehtë me pak gjalpë, shtoni së pari proshutën dhe më pas vezën e rrahur.

Përpara se ta ktheni omeletën nga ana tjetër, shtoni domatet qershi të prera dhe barin e qepës.

Pjekeni aq sa dëshironi. Mund të shtoni, sipas dëshirës, edhe copëza ulliri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *