Një recetë natyrore që vret dëshirën për cigare!

Pjesa më e madhe e atyre që pinë cigare shumë gjatë vështirë të heqin dorë nga zakoni i dëmshëm.

Por shumë njerëz që e kanë provuar këtë recetë thonë se me të vërtetë ka ndikim pozitiv tek ta. Ai përbëhet nga disa përbërës të thjeshtë që do t’ju ndihmojnë përgjithmonë të heqin qafe nevojën për të pirë cigare.

Përbërësit e kërkuar:

Gjysma e grejpfrut
Gjysma portokalli
2dl çaj kamomili
30g Vaj jojoba
30g vaj ulliri
30g vaj kokosit
5g Origano

Përgatitja:

Shtrydheni grejpfrutin dhe portokallin dhe shtoni përbërësit e tjerë.

Përzieni deri sa të merrni një përzierje homogjene dhe pastaj vendoseni në një shishe praktike që ju mund të mbani me vete kudo.

Konsumi:

Sa herë që ndjeni nevojën për një cigare, zbrazni një pjesë të përzierjes nën hundën tuaj ose vendosni një pjesë të vogël të saj në shaminë tuaj dhe merreni fryme thellë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *