Miksoni 2 përbërës dhe lamtumirë grip, sinozit dhe sekrecione

Sinozitet, rinitet alergjike, gripërat e stinës mund të luftohen me dy përbërës të thjeshtë. Sinoziti akut përfshin simptoma të tilla si rrjedhja e hundëve, hundë të zëna, dhimbje e fytyrës që fillojnë papritmas dhe nuk zhduken as pasi 10-14 ditësh. Në shumicën e rasteve, ajo mund të zgjasë 4 javë ose më pak.

Sinoziti subakut, shfaqet me inflamacion të sinuseve që zgjasin 4-8 javë. Sinoziti periodik shfaqet me disa raste të përsëritura në vit.
Zakonisht, trajtimi për sinuset përfshin përdorimin e antibiotikëve, edhe pse që mund të japin efekte afatshkurtra, por mund të kenë edhe shumë efekte anësore. Prandaj, opsioni më i mirë është që të përdorni mjete natyrale për të trajtuar sinozitet.

Përbërësit e nevojshme:

¼ filxhan (220 ml) uthull molle organike
½ filxhan me ujë kokosi organik
1 lugë gjelle piper i kuq

1 limon organik i shtrydhur
1 lugë gjelle mjaltë organik i papërpunuar

Udhëzimet:

Ngrohni ujin e kokosit dhe hidheni në një gotë të madhe. Shtoni uthullën e mollës dhe përziejeni mirë. Lëreni të ftohet, pastaj shtoni mjaltin dhe piperin e kuq. Përziejeni përsëri. Në fund, shtoni lëngun e limonit.
Për rezultate më të mira, konsumojeni këtë pije esëll para se të hani mëngjes dhe natën vonë, para se të shkoni në shtrat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *