Mëngjesi ideal me shumë proteina dhe pak kalori

Kur është fjala për mëngjesin këmbëngulni tek gjërat e freskëta, me proteina dhe pak kalori. Këto janë përbërësit klasikë të dietës mesdhetare, për nisjen e një dite të shëndetshme.

Përbërësit:

1 vezë
2 speca
1 qepë
300 gr spinaq
50 gr djath

Përgatitja:

Spinaqin, qepët dhe specat, pasi i keni ndarë në copa, hidhini në tigan me pak vaj ulliri. Pasi i keni kavardisur për pak sekonda, hidhni vezën dhe lërini të skuqen për pak minuta. Sipër omletës hidhni djathë të bardhë sipas dëshirës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *