Masa të larta sigurie në Greqi para vizitës së presidentit amerikan, Barack Obama

download

Mijëra policë do të jenë të pranishëm në qendër të Athinës, që do të bllokohet të martën për qarkullimin për disa orë, gjatë takimeve të presidentit amerikan, Barack Obama me kryeministrin grek, Aleksis Cipras dhe presidentin e Republikës greke, Prokopis Pavlopoulos, sipas të njëjtit burim.

“Masat do të rriten sipas rrethanave që vizita e presidentit amerikan të shkojë në siguri të plotë”, theksoi një burim policor.

 Barack Obama do të lërë Uashingtonin sot për udhëtimin e fundit në Evropë që do të nisë në Greqi të martën dhe të mërkurën. Më pas ai do të vazhdojë vizitën në Gjermani, ku do të përpiqet të qetësojë aleatët, të tronditur nga zgjedhja e presidentit të ri Donald Trump.
© ZHURNAL.mk

You must be logged in to post a comment Login

Contact Form Powered By : XYZScripts.com