Kura natyrale që trajton tensionin e gjakut dhe kolesterolin. Mësoni si ta përgatisni

Kolesteroli dhe tensioni i larte i gjakut jane problemet kryesore qe shume njerezve u duhet te perballen.

Me poshte, jepet nje menyre tradicionale dhe shume efektive qe jo vetem ul tensionin e larte te gjakut dhe redukton nivelin e kolesterolit, por edhe trajton nje numer te madh gjendjesh shendetesore.

Per te pergatitur kete perzierje eshte e nevojshme 1 cope xhenxhefil i copetuar, 1 luge uthull, 1 luge leng limoni, nje luge mjalte organik si dhe nje thelb hudher i shtypur.

Gjithcka qe ju duhet te beni eshte shume e thjeshte, perziejini mire dhe lerini ne frigorifer per 5 dite.

Pas 5 ditesh, kura eshte gati per t’u perdorur. Pihet cdo dite perpara mengjesit dhe darkes, por asnjehere me shume se sa 3 here ne dite.

Ne vetem 1 jave do te shikoni dhe ndieni efektet pozitive. Tensioni juaj i gjakut do te normalizohet dhe nje test i thjeshte gjaku do te tregoje se niveli juaj i kolesterolit eshte ulur ne menyre te konsiderueshme.

Pervec ndjekjes se kesaj kure, juve ju duhet te beni edhe disa ndryshime ne stilin tuaj te jeteses dhe ne diete.

Keshillohet te konsumohen me shume fruta dhe perime te freska dhe te pasura me proteina. /botasot

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *