Juventus del hapur, 60 milion euro për Alexis Sanchez

auto_3164a63100000578-3457019-image-m-4_14560608955281479060548

Juventus është duke kërkuar një sulmues në merkaton e Janarit. Skuadra bardhezi kërkon një zëvendësuar për kroatin Mario Mandzukiç që me shumë mundësi është i larguar në merkaton e Janarit.

Objektivi i juventinve është sulmuesi  Arsenalit, Alexis Sanchez. Për sulmuesin kilen skuadra e familjes Anjeli është gati të jap shumën e 60 milion eurove.

Me ‘El Pipita’ dhe Paulo Dybala në skuadër, Juve po mendojnë të ofrojnë edhe një alternativë tjetër, duke planifikuar një ofertë për Sanchezin.

Në anën tjetër edhe Manchester City janë të interesuar shumë në Sanchezin, veçanërisht pasi ai tashmë ka punuar me Pep Guardiolan në Barcelonë.

You must be logged in to post a comment Login

Contact Form Powered By : XYZScripts.com