Inter edhe më pranë marrveshjes me mbrojtjësin

Interi do të bëjë të pamundurën për të afruar një mbrojtës në merkaton e janarit për të kompletuar këtë repart për trajnerin Spalletti.

Edhe pse shumë të kufizuar nga Fair Play Financiar, Ausilio dhe Spalletti kanë shënjestruar të riun Issa Diop të Toulouse dhe po përpiqen të gjejnë formulën e duhur të transferimit pa cënuar bilancin i cili është ende nën monitorim nga UEFA.

Nuk përjashtohet që transferimi të bëhet në huazim me të drejtë blerjeje të detyruar pas 1 viti, një formula e ngjashme me atë të Gagliardinit kur u ble nga Atalanta. /albeu.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *