Hidhni në mjaltë një lugë kripë dhe vendoseni poshtë gjuhës: Rezultatet e para në mëngjes do ju mahnisin!

Fatëmirësisht, ka një kurë natyrale që do ju ndihmojë nëse keni gjumë.

Pjesa më e mirë e këtij mjekimi është ju mund ta përgatisni në qetësin e shtëpisë tuaj. Sekreti është kripa himalajane. Kripa rozë Himalajane është shumë e mirë për migrenën dhe do të ndihmoj gjendrat tuaja mbiveshkore në luftimin e sëmundjeve të ndryshme madje dhe rregullimin e peshës tuaj trupore.

Në fund, kripa do ju ndihmojë të normalizoni nivelet e melatoninës një hormon që është shumë i rëndësishëm për gjumin e mirë.

Ajo që duhet të bëni është të përgatisni një përzierje me 5 lugë mjaltë organik dhe 1 lugë krip Himalajane. Përzieni mirë këtë përbërje dhe vendoseni në një kavanoz qelqi. Vendosni një lugë nga kjo përbërje poshtë gjuhës tuaj dhe shkoni për të fjetur. Do mahniteni nga ndryshimet që do shikoni në mëngjes./Shije.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *