Ëmbëlsirë me shije ‘’Zemra mjalti’’

embelsire-me-shije-zemra-mjalti-1300x975
Përbërësit
1.5 gote sheqer
2 gota miell
1.5 gote qumësht
1 luge kanellë
½ luge sodë bikarbone
3 luge marmalate
100 gr çokollatë për zierje

Hapat

1
Perzijme te gjithe perbersit derisa te behet nje mase homogjene.

2
Pjkeim ne kallep 20×30 te lyer dhe permillur ne temp.180 grade per 30 minuta.

3
Embelsiren e nxehte e lyejme me marmelate dhe pasi te ftohet pak i shtojme glazuren me cokollaten e shkrire.

You must be logged in to post a comment Login

Contact Form Powered By : XYZScripts.com