Aksident i tmerrshëm: Një inspektor nga Sllupçani goditet nga energjia elektrike

Aksident i tmerrshëm: Një inspektor nga Sllupçani goditet nga energjia elektrike

On

Dje rreth orës 16 në Stacionin Policor Kumanovë është paraqitur se në vendkalimin kufitar Stacioni Hekururodh Tabanoc, inspektori i mjedisit hapësiror, 43 vjeçari B.Z. nga fshati Sllupçan, komuna e Likovës, është lënduar rëndë për shkak të goditjes nga energjia elektrike, transmeton Almakos….

Haradinaj: Me familjen time isha për vizitë në një familje serbe

Haradinaj: Me familjen time isha për vizitë në një familje serbe

On

Në kuadër të Takimit të Evropës Juglindore “Love Your Neighbor”, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në “Lutjet e Mëngjesit”, i cili po mbahet në Tiranë dhe është organizuar nga Kuvendi i Republikës së Shqipërisë. Kryeministri Haradinaj gjatë fjalës…

Mbrëmë dy tërmete dridhin Ohrin

Mbrëmë dy tërmete dridhin Ohrin

On

Dy tërmete janë ndjerë pasmesnate në rajonin e Ohrit. Sipas faqes zyrtare të Qendrës evropiane mesdhetare seizmologjike, dy tërmetet kanë qenë me fuqi prej 3,2 shkallë sipas Rihterit. Lëkundja e parë e tokës u regjistrua 50 minuta pas mesnate me epiqendër midis…

Sulmuesi i Selës, Qoseto, futet në grevë urie, i pakënaqur nga kushtet në burg (FOTO)

Sulmuesi i Selës, Qoseto, futet në grevë urie, i pakënaqur nga kushtet në burg (FOTO)

On

Goran Angelov-Qoseto, një nga huliganët që sulmuan Kuvendin më 27 prill, ka paralajmëruar se do të futet në grevë urie. Në faqen e tij në facebook janë publikuar fotografia nga qelia në të cilën është vendosur, bashkë me paralajmërimin se do të…

Ja emrat e ministrave të ri!

Ja emrat e ministrave të ri!

On

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë ende nuk janë dorëzuar emrat e ministrave dhe zëvendësministrave, edhe pse kryeministri Zoran Zaev dje tha që në mëngjesin e sotëm do e dorëzoj listën me emrat e ri të formacionit të tij qeveritarë. Burimet tona…

9 vjet burg për ish-ndihmës ministrin e brendshë, Rasti “Treqind” i Prokurorisë Speciale

9 vjet burg për ish-ndihmës ministrin e brendshë, Rasti “Treqind” i Prokurorisë Speciale

On

I akuzuari i parë në lëndën e PPS-së Treqind, për furnizimin e automjeteve për nevojat e MPB-së, Gjoko Popovski sot u dënua me 9 vite burgim. Gjykata e obligoi ish ndihmës ministrin e Punëve të Brendshme që të paguajë edhe harxhimet e…

Fëmija 8 vjeçar nga Kumanova shkon në shkollë me Lamborghini, e vozit vetë! (VIDEO)

Fëmija 8 vjeçar nga Kumanova shkon në shkollë me Lamborghini, e vozit vetë! (VIDEO)

On

Një fëmijë nga Kumanova i moshës 8 vjecar ka vendosur që të shkoj në shkollë me veturë luksoze Lamburgini. Kjo video është prezantuar kohë më parë nga kanalin youtube. Mësohet se fëmija i vogël tash është rritur dhe me prindët jeton në…