Hakerët vjedhin 40 milionë dollarë nga Coinrail, bien vlerat e kriptovalutave

Hakerët vjedhin 40 milionë dollarë nga Coinrail, bien vlerat e kriptovalutave

On

Bursa koreano jugore Coinrail, tha se ishte thyer nga hakerët duke e çuar në pikiatë vlerën e kriptovalutave.Sipas CoinMarketCap, përcjell Telegrafi, monedha kriptografike më popullore në botë Bitocin brenda 24-orëve ra me mbi 6 për qind, apo nën nivelin e 6,700 dollarëve.Bitcoin…

Biznesmeni argjentinas që ruan në bunkerë të ndryshëm, bitcoinët që kapin vlerën e 10 miliardë dollarëve

Biznesmeni argjentinas që ruan në bunkerë të ndryshëm, bitcoinët që kapin vlerën e 10 miliardë dollarëve

On

Biznesmeni argjentinas Vences Kaseres, që është drejtor i një firme start-up “Ksapo”, ruan dhjetëra miliarda dollarë vlerë bitcoin të klientëve nga e mbarë bota, nëpër bunkerë të ndryshëm përfshirë edhe ata ushtarak në malet e Zvicrës. Prapa dyerve të betonit dhe tuneleve…

Bill Gates paralajmëron për Bitcoin, duke vlerësuar Apple si një “kompani të madhe”

Bill Gates paralajmëron për Bitcoin, duke vlerësuar Apple si një “kompani të madhe”

On

Themeluesi i Microsoft Bill Gates vlerësoi ish-rivalët e tij Apple në një shfaqje televizive . “Është një kompani e madhe,” tha ish CEO i Microsoft në një intervistë të CNBC. “Kompanitë e teknologjisë aktualisht kanë një situatë shumë të mirë fitimi. Por…

Lansohet kartëmonedha e parë Bitcoin

Lansohet kartëmonedha e parë Bitcoin

On

Prodhuesi i kartëmonedhave dixhitale Tangem njoftoi lansimin e kartëmonedhës bitcoin. Me zyra qendrore në kriptoluginën Zug në Zvicër dhe Hong Kong, Tangem gjithashtu është prezent në Singapor, Kinë dhe Rusi. Kompania thotë se do të hedhë në qarkullim 10,000 kartëmonedha të tilla…

NASA fillon kërkimet mbi teknologjinë Blockchain të Ethereum

NASA fillon kërkimet mbi teknologjinë Blockchain të Ethereum

On

Agjencia Kombëtare amerikane e Aeronautikës dhe Hapësirës (NASA) dhe Hulumtues në Universitetin e Akron po kërkojnë përdorimin e teknologjisë Blockchain të Ethereum për të përmirësuar komunikimin hapësinor. Një deklaratë nga Universiteti zbuloi se Jin Wei-Kocsis, asistent profesor i Inxhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike,…