Iniesta largohet nga Barcelona

Iniesta largohet nga Barcelona

On

Ikona e klubit katalanas pritet të largohet përfundimisht nga Camp Nou. Andres Iniesta ka vendosur t’i jap lamtumirën Barcelonës në fund të këtij stinorit, shkruan infokusi. Don Andres mund ta zyrtarizojë largimin nga Barça qysh këtë fundjavë, pikërisht pas finales së Kupës…

LIVE: A. Pandev vs SHKUPI

LIVE: A. Pandev vs SHKUPI

On

Sikurse të gjitha ndeshjet tjera, edhe kjo përballje është marrë me seriozitet të lartë, ndërsa klubi që sot do të vendoset në karantin në Strumicë, që nesër futbollistët të jenë sa më të freskët për këtë përballje.   LINKU: http://tv.ffm.mk/player2.php

Kërkohet dorëheqja e Zekirja Ramadanit

Kërkohet dorëheqja e Zekirja Ramadanit

On

“Zeko jep dorëheqje”. Me këtë mbishkrim disa nga tofozët e revoltuar të FC Shkupit kishin pritur trajnerin dhe ekipin e tyre në Çair pas rikthimit nga arena “Filipi i Dytë”, ku skuadra “bardhekaltër” arriti që të nxjerrë një barazim 1:1 përballë Vardarit,…

Novak i prish festën FC Shkupit

Novak i prish festën FC Shkupit

On

Kur të gjithë po përgatiteshin për festën e madhe, madje edhe tifozët e FC Shkupit, “Shvercerat”, një gjë të tillë nuk lejoi mbrojtësi ukrainas, Evgenij Novak, i cili bukvalisht në sekondat e fundit të minutës së katërt shtesë shënoi golin e barazimit…

Përleshje në ‘San Siro’, tre të arrestuar nga policia në ndeshjen Milan – Napoli

Përleshje në ‘San Siro’, tre të arrestuar nga policia në ndeshjen Milan – Napoli

On

Në fushë gjithçka përfundoi në shifrat 0-0 mes Milan dhe Napolit, por pasditja në ‘San Siro’ nuk ka qenë aspak e qetë. Kjo pasi para ndeshjes disa ultras napoletanë janë konfrontuar me rojet e stadiumit në Milano. Tifozët fanatikë të ekipit të…

Salah, kandidat për çmimin futbollist i vitit

Salah, kandidat për çmimin futbollist i vitit

On

Futbollisti egjiptian i Liverpool-it, Muhammed Salah, u nominua për çmimin futbollisti i vitit të cilin e jep Shoqata e Futbollistëve Profesionistë të Anglisë (PFA), raporton Anadolu Agency (AA). PFA shpalli emrat e kandidatëve për Çmimin e Futbollistit të Vitit në Angli. Mes…