Sa herë që pini PIJE Të GAZUARA DIETIKE, ja çfarë ndodh në të vërtetë me trupin tuaj

Sa herë që pini PIJE Të GAZUARA DIETIKE, ja çfarë ndodh në të vërtetë me trupin tuaj

On

Është e lehtë të kuptohet se përse njerëzit konsumojnë pije me gaz DIETIKE- është freskuese, shija aq e mirë dhe shije me sheqer, pa të gjitha ato kalori të bezdisshme. Kjo industri miliarda dollarëshe është konsideruar e sigurt nga autoritetet qeveritare, kështu…

Erëza më e fuqishme që lufton gjithçka, duke filluar nga artriti deri tek gripi më i fortë!

Erëza më e fuqishme që lufton gjithçka, duke filluar nga artriti deri tek gripi më i fortë!

On

Erëzat që gjenden në dollapin tuaj, mund të jenë po aq efektive sa barnat që blini në farmaci, kur vjen puna për parandalimin dhe trajtimin e sëmundjeve të ndryshme. Hulumtimet vazhdimisht tregojnë se shumë erëza dhe bimë kanë cilësi mjekësore dhe mund…

Përdori këta dy përbërës për kurën ndaj kancerit! Ja pse kompanitë farmaceutike iu vunë kundra

Përdori këta dy përbërës për kurën ndaj kancerit! Ja pse kompanitë farmaceutike iu vunë kundra

On

Dr. Johanna Budwig u bë një nga armiket më të mëdha të firmave farmaceutike. Ajo kishte krijuar një kurë që u shpëtoi jetën shumë të sëmurëve me kancer. Ajo madje u nominua për Çmimin e 6-të Nobel në mjekësi. Përdori përbërës jotoksikë…

Në Shkup zbatohet metodë e re e heqjes së tumorit nga kanalet bronkiale

Në Shkup zbatohet metodë e re e heqjes së tumorit nga kanalet bronkiale

On

Sot në Klinikën Universitare për Pulmologji, dy pacientëve duhet t’u hiqet tumori në kanalin bronkial me ndihmën e krio sondës përmes rrugës së ngrirjes dhe futjes të bronkosopit, pa u bërë hapje kirurgjike me operacion. Me këtë evitohet operacioni klasik për heqjen…

Pini një gotë ujë në orën 6 të mëngjesit! E tërë bota është çmendur nga rezultatet që jep! Zbuloni pse

Pini një gotë ujë në orën 6 të mëngjesit! E tërë bota është çmendur nga rezultatet që jep! Zbuloni pse

On

Ky veprim do t’ju ndihmojë të jeni më të shëndetshëm dhe ta mbani trupin në formë. Mjafton thjesht ta bëni zakon tuajin dhe ai do të mundësojë parandalimin e shumë sëmundjeve. Ajo që duhet të bëni është të pini një gotë me…

Duhet ta lexoni: Si të pastroni në mënyrë natyrale veshkat përpara se të jetë tepër vonë?

Duhet ta lexoni: Si të pastroni në mënyrë natyrale veshkat përpara se të jetë tepër vonë?

On

Veshkat janë një nga organet kryesore të trupit tonë, pa të cilat është e pamundur të jetojmë. Të jetuarit me një veshkë është një proces shumë i vështirë dhe i dhimbshëm. Ky organ kryen disa nga funksionet jetësore të trupit, filtrojnë dhe…