A e dinit se kjo bimë është kura më potenciale ndaj kancerit dhe infertilitetit?

A e dinit se kjo bimë është kura më potenciale ndaj kancerit dhe infertilitetit?

On

Cassava është një bimë gjerësisht e njohur në Amerikën e Jugut. Shpesh përdoret në krijimin e pijeve dhe bukës, por një studim i kohëve të fundit ka treguar se shërben për një trajtim të mundshëm ndaj kancerit dhe infertilitetit. Nga Shije.al /…

Sulmet e zemrës ju paralajmërojnë 1 muaj më herët, ja si t’i zbuloni

Sulmet e zemrës ju paralajmërojnë 1 muaj më herët, ja si t’i zbuloni

On

Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaku kryesor i vdekjes në botë, sipas Organizatës Botërore të Shnëdetësisë. Kjo është, problemet që lidhen me sëmundjet e zemrës vrasin më shumë njerëz çdo vit se çdo sëmundje tjetër. Prandaj, duhet të jemi vigjilentë: e dimë se çfarë…

3 zakone të këqija që duhet t’i hiqni nëse nuk doni të keni fryrje, mostretje dhe acid në stomak

3 zakone të këqija që duhet t’i hiqni nëse nuk doni të keni fryrje, mostretje dhe acid në stomak

On

Të gjithë e kemi përjetuar këtë situatë. Njëra dorë po shtrëngon stomakun tuaj, ndërsa dora tjetër është përkulur përpara për të shijuar copën e fundit të pulës. Ti e di që je e ngopur, por gjithçka është kaq e shijshme. Gjithsesi, kam…

Mjeku italian shokon botën: Kanceri është një baktere që shërohet vetëm me një përbërës

Mjeku italian shokon botën: Kanceri është një baktere që shërohet vetëm me një përbërës

On

Tullio Simonchini, doktori italian thotë se kanceri si një sëmundje fatale, është një baktere dhe asgjë më shumë se kaq. Ai gjithashtu pohon se sode buke mund ta eliminojë atë. Ky mjek italian është mjaft i vetëdijshëm për këtë metodë me sodë…

Sëmundja e frikshme e mushkërive që prek më shumë gratë se burrat

Sëmundja e frikshme e mushkërive që prek më shumë gratë se burrat

On

Sëmundja pulmonare obstruktive kronike (SPOK) është konsideruar gjithmonë si sëmundje e meshkujve, ndërkohë që aktualisht po vret më shumë gra sesa burra. Gati 8% e e grave në Amerikë janë diagnostikuar me këtë sëmundje, ndërsa burrat nën 6%. Duke qenë se SPOK…