Kjo rrënjë shkatërron kancerin e vezoreve, prostatës dhe zorrës së trashë! Është më e fuqishme se kimoterapia!

Kjo rrënjë shkatërron kancerin e vezoreve, prostatës dhe zorrës së trashë! Është më e fuqishme se kimoterapia!

On

Për fat të keq në vitet e fundit, rastet e kancerit të zorrës së trashë dhe kancerit të prostatës janë rritur. Prandaj sot ne ju sjellim një alternativë shumë të fuqishme natyrale që do ju ndihmojë në rastet e diagnostikimit të kësaj…

10 antibiotikët më të fuqishëm natyralë. Shumicën e keni në kuzhinën tuaj!

10 antibiotikët më të fuqishëm natyralë. Shumicën e keni në kuzhinën tuaj!

On

Futja e antibiotikëve në fushën e mjekësisë ka shpëtuar jetë të panumërta, duke i shndërruar infeksionet serioze dhe kërcënuese për jetën në të përkoshme. Ka miliona receta antibiotikësh që mjekët kanë përdorur për vite me radhë në trajtimin e shumë sëmundjeve. Tashmë,…

Një picë me lulelakër! Parandalon kancerin dhe jep shumë përfitime për trurin

Një picë me lulelakër! Parandalon kancerin dhe jep shumë përfitime për trurin

On

Pica mund të jetë edhe e shëndetshme! Në vend të njërës me yndyrë, provoni një picë me lulelakër dhe fara Chia. Është e shëndetshme, e shijshme dhe jep shumë përfitime. Lulelakra përmban vitaminat që trupi ynë ka nevojë si: acid folik, omega-3…

Vaj kokosi i bërë vetë në shtëpi, për të forcuar shëndetin e zemrës dhe për tu dobësuar

Vaj kokosi i bërë vetë në shtëpi, për të forcuar shëndetin e zemrës dhe për tu dobësuar

On

Studimet e realizuara në Spanjë kanë treguar se konsumimi i rregullt i një lugë gjelle vaj kokosi çdo ditë, përshpejton procesin e humbjes së peshës dhe nxit shëndetin e zemrës suaj. Studimi përfshinte persona të moshës ndërmjet 55 dhe 69 vjeç, dhe…

4 ilaçe natyralë për të kuruar mishrat e dhëmbëve. Do të shpëtoni!

4 ilaçe natyralë për të kuruar mishrat e dhëmbëve. Do të shpëtoni!

On

Dhëmbët tuaj kanë tendencën të zhvishen dhe krijojnë xhepa midis mishrave?! Ky është një problem që duhet t’i kushtoni vëmendje, për më tepër që, “xhepat” në dhëmbë hapin derën për baktere të dëmshme. WebMD vëren se diçka e tillë çon në dëmtim…

Studimet e fundit KONFIRMOJNE se KETO janë shaktarët kryesorë të kancerëve

Studimet e fundit KONFIRMOJNE se KETO janë shaktarët kryesorë të kancerëve

On

Studimet e fundit konfirmojnë se ushqimet e përpunuara dhe përbërësit toksikë janë shaktarët kryesorë të kancerëve KONFIRMOJNE Një studim i publikuar kohët e fundit nga Kanadaja tregoi se sasia totale e normave të kancerit që mund të lidhet me jetesën dhe faktorët…