Shenja e parë që keni gurë në veshkë: Urgjentisht shkoni te mjeku nëse ju ndodh kjo gjë në tualet!

Shenja e parë që keni gurë në veshkë: Urgjentisht shkoni te mjeku nëse ju ndodh kjo gjë në tualet!

On

Dhembja është simptoma kryesore e cila tregon që keni gurë në veshkë, mirëpo mund ta zbuloni edhe më herët këtë gjendje. Guri në veshkë është dukuri e shpeshtë, ndërkaq krijohet nga grumbullimi i mineraleve dhe kristaleve të imëta në urinë, pastaj zhvillohet…

Plagët e marra gjatë ditës shërohen më shpejtë se ato gjatë natës

Plagët e marra gjatë ditës shërohen më shpejtë se ato gjatë natës

On

Plagët të cilat shkaktohet gjatë ditës shërohen më shpejtë krahasuar me ato që janë shkaktuar gjatë natës, tregon një studim i zhvilluar së fundmi. Plagët e djegies që janë marrë gjatë natës janë shëruar për një mesatare prej 28 ditësh, përderisa për…

Kjo shenjë tregon që keni kancer! Jini të vëmendshëm dhe boll përsëritët këto gabime

Kjo shenjë tregon që keni kancer! Jini të vëmendshëm dhe boll përsëritët këto gabime

On

Sëmundja e kancerit është vdekjeprurëse, megjithatë trajtimi i tij është i mundur nëse zbulohet dhe trajtohet në fazat e hershme. Kanceri nuk ka simptomat e një të ftohuri apo gripi. Shenjat që shfaqen janë më të fshehta dhe të vështira për tu…

Hidhni në mjaltë një lugë kripë dhe vendoseni poshtë gjuhës: Rezultatet e para në mëngjes do ju mahnisin!

Hidhni në mjaltë një lugë kripë dhe vendoseni poshtë gjuhës: Rezultatet e para në mëngjes do ju mahnisin!

On

Fatëmirësisht, ka një kurë natyrale që do ju ndihmojë nëse keni gjumë. Pjesa më e mirë e këtij mjekimi është ju mund ta përgatisni në qetësin e shtëpisë tuaj. Sekreti është kripa himalajane. Kripa rozë Himalajane është shumë e mirë për migrenën…

Nuk keni pse shkoni drejt operacionit. Ja një mënyrë si mund të hiqni të gjitha llojet e cisteve në shtëpi

Nuk keni pse shkoni drejt operacionit. Ja një mënyrë si mund të hiqni të gjitha llojet e cisteve në shtëpi

On

Sot do t’ju prezantojmë me një recetë që do t’ju ndihmojë të hiqni qafe cistet pa efekte anësore. Përbërësit që ju nevojitet janë: 1 kilogramë mjaltë gjysmë litri alkool një kilogram kafe 150 gram gjethe aloe Përgatitja dhe mënyra e përdorimit: Pastroni…

Ky është vaji më i shëndetshëm në botë. Ja cilat janë përfitimet e çmuara që marim prej tij

Ky është vaji më i shëndetshëm në botë. Ja cilat janë përfitimet e çmuara që marim prej tij

On

Kur vjen puna te vajrat e gatimit, gjendemi përballë rafteve ushqimore të mbushura plot, por brenda jemi me dyshime për atë se çfarë duhet të zgjedhim. Nëse dëshironi të keni një shëndet të mirë, ne e kemi bërë më të lehtë duke…

Antibiotiku më i fuqishëm në botë, që i bën ballë dhe infeksionit më të tmerrshëm

Antibiotiku më i fuqishëm në botë, që i bën ballë dhe infeksionit më të tmerrshëm

On

Shafrani i Indisë është një erëz jashtëzakonisht popullore dhe është përdorur kryesisht në mjekësinë kineze dhe indiane për shekuj me radhë. Ka aromë dhe ngjyrë karakteristike dhe gjen përdorim në trajtimin e problemeve të frymëmarrjes, sëmundjeve të mëlçisë, kushteve të lëkurës, prerjeve,…