Në Xhaminë e Livoqit të Poshtëm familja Barisha i shtriu dorën e pajtimit familjes Leci

Në Xhaminë e Livoqit të Poshtëm familja Barisha i shtriu dorën e pajtimit familjes Leci

On

Në sallën e lutjeve të Xhamisë në Livoçin e Poshtëm, në prezencë të shumë xhematëlinjëve, hoxhallarëve dhe të Naim ef, Aliut, kryetarit të KBI-së së Gjilanit, u bë pajtimi në mes të familjeve Berisha dhe Leci, për ngjarjen e aksidentit fatal në…

Babai i 8 vjeçarit që e kishin mbytur qentë endacakë porosi për pushtetarët

Babai i 8 vjeçarit që e kishin mbytur qentë endacakë porosi për pushtetarët

On

Gjilan, Shaban Foniqi është prindi i Erion Foniqit i cili para nëntë vitesh vdiq nga plagët që i shkaktuan qentë endacak. Shaban Foniqi me lot në sy dhe me shumë mallëngjim thotë se djali i tij shkoj nga pakujdesia e institucioneve komunale….

Baton Haxhiu Fyen Besimtarët

Baton Haxhiu Fyen Besimtarët

On

Gazetari dhe analisti Baton Haxhiu, gjatë emisionit të tij “Analiza Zgjedhore” në Klan Kosova ka bërë deklarata të pamatura drejtuar besimtarëve musliman, duke thënë se “të rinjtë po dëgjojnë përralla në xhami”. Deklarata e tij fyese nuk u la pa u kritikuar…

“Kosova ka të drejtë të formojë ushtrinë” irriton serbët e rusët

“Kosova ka të drejtë të formojë ushtrinë” irriton serbët e rusët

On

Deklarata e ndihmëssekretarit amerikan të Shtetit, Wess Mitchell, në Beograd, ku tha se “Kosova ka të drejtë të themelojë forcën e saj ushtarake, e cila nuk do të përbënte kurrfarë kërcënimi për serbët”, ka nxitur reagime në Serbi dhe jashtë saj. Pas…

Xhaferi flet rreth Ligjit për Gjuhën Shqipe, thotë se nuk i trembet Gruevskit

Xhaferi flet rreth Ligjit për Gjuhën Shqipe, thotë se nuk i trembet Gruevskit

On

Në Maqedoni po ndodh gjenocidi, është njëra prej parullave pranë një tende të vogël përballë Kuvendit të Maqedonisë. Këtu mblidhen nënshkrime dhe denarë, për të ruajtur Maqedoninë unitare. Petari, 76-vjeçar nënshkruan me entuziazëm. Ai e përkrah kauzën e peticionit. Nuk dëshiron që…