Qytetarët e revoltuar: O Visar Ganiu a je këtej, shih shkollën “Liria” në çfarë kushte është? (VIDEO)

Qytetarët e revoltuar: O Visar Ganiu a je këtej, shih shkollën “Liria” në çfarë kushte është? (VIDEO)

On

Shkolla Fillore “Liria” në Çair është në gjendje të mjerueshme. Një nga shkollat qendrore të arsimit fillor në Shkup po shkatërrohet dhe se reshjet e djeshme të shiut, kanë bërë që të përmbyten ambiente të saja të brendshme. Uji ka kapluar tavanin…

Zaev: Të gjitha materialet për rastin “Monstra” ia kemi dorëzuar PSP-së

Zaev: Të gjitha materialet për rastin “Monstra” ia kemi dorëzuar PSP-së

On

“Të gjitha materialet që ndërlidhen me rastin “Monstra” i janë dorëzuar Prokurorisë Speciale Publike (PSP). Ndërkohë që disa incizime të cilat nuk i kemi publikuar për opinionin por e kemi pa të udhës që duhet tua tregojmë familjarëve të viktimave, atë edhe…

Zekiri: Nga i ka marr Çavkovi 1 milion euro

Zekiri: Nga i ka marr Çavkovi 1 milion euro

On

Muhamed Zekiri, deputeti i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, para kamerës së Lajm TV ka kujtuar ngjarjen e 27 prillit të vitit të kaluar kur huliganët maqedonas terrorizuan kuvendin e Republikës së Maqedonisë, duke rrezikuar jetërat e deputetëve dhe gazetarëve që gjendeshin…

Zeqirija Ibrahimi ua “plas” në fytyrë maqedonasve: Ja pse e këndova himnin më 27 prill!

Zeqirija Ibrahimi ua “plas” në fytyrë maqedonasve: Ja pse e këndova himnin më 27 prill!

On

I ftuar në emisionin debativ në Televizionin 24, Zeqirija Ibrahimi anëtar i Kryesisë Qendrore, foli rreth ngjarjeve të vitit të kaluar të 27 prillit në Kuvend, ku pos tjerash tha se: “Intonimi i himnit shqiptare nga ana ime ishte që të dëshmoj…

Kërkohet ulja e akcizës, çmime të “çmendura” të derivateve të naftës

Kërkohet ulja e akcizës, çmime të “çmendura” të derivateve të naftës

On

VMRO DPMNE do të propozojë uljen e akcizës për derivatet e naftës, thotë koordinatori i grupit parlamentar të VMRO DPMNE-së, Dragan Danev. Ai kritikoi qasjen e Qeverisë që gjoja e hoqi taksën radiodifuzive, ndërsa tani po e hyp çmimin e naftës. Qytetarët…

Ja kur do të merr fund zgjerimi i Qeverisë dhe kush do të jetë, flet Zaevi

Ja kur do të merr fund zgjerimi i Qeverisë dhe kush do të jetë, flet Zaevi

On

Në fillim të majit pritet epilogu nga bisedimet për zgjerimin e koalicionit qeveritar. Megjithëse nuk bën të ditur se me cilat subjekte ka përafruar qëndrimet, kryeministri Zoran Zaev thekson se progresi në bisedime arrihet nga gatishmëria e partive dhe deputetëve jashtë shumicës…