Janakiev: Si e shtrinë për tokë Selën dhe pastaj kush mundi e godiste me shqelma

Janakiev: Si e shtrinë për tokë Selën dhe pastaj kush mundi e godiste me shqelma

On

Seanca e sotme gjyqësore për sulmin ndaj deputetit Ziadin Sela në të cilën u deklaruan dëshmitarët përfundoi me dëshminë e Igor Janakiev si dëshmitar i prokurorisë. Debati kryesor për këtë rast do të vazhdojë më 18 prill. Në dëshminë, Janakiev tha se…

“Bombat” ende në lojë për kompromitimin e BDI-së, në duar e një funksionari të LSDM, ja kush e thotë?!

“Bombat” ende në lojë për kompromitimin e BDI-së, në duar e një funksionari të LSDM, ja kush e thotë?!

On

Ish-ministri i financave, Xhevdet Hajredini në emisionin “ Pa teklif” në Almakos, ka paralajmëruar se në bisedimet e fshehta të partive maqedone po diskutohet edhe për margjinalizimin e faktorit shqiptar. Hajredini ka thënë se atë nuk e ngrohin takimet e fshehta të…

Vazhdon lufta në BDI: Drejtori nga Saraji përjashton nga puna anëtarin e partisë nga Studeniçani?!

Vazhdon lufta në BDI: Drejtori nga Saraji përjashton nga puna anëtarin e partisë nga Studeniçani?!

On

Drejtori i postës së Maqedonisë, Faadis Rexhepi mendon se ai është personi dhe funksionari më i përsosur i Bashkimit Demokratik për Integrim dhe për këtë dëshiron të “zhdukë” çdo mundësi që ai të shkarkohet nga ky post duke kryer edhe hakmarrje ndaj…

Zaev ia tregon vendin Bujar Osmanit, i thotë të mos japë afate kokë më vete!

Zaev ia tregon vendin Bujar Osmanit, i thotë të mos japë afate kokë më vete!

On

Kryeministri Zoran Zaev ka dalë kundër zv/kryeministrit Bujar Osmani për Ligjin e gjuhëve. Pas ultimatumit që Osmani ia dha presidentit Ivanov se nëse për disa ditë nuk do ta nënshkruajë Ligjin për gjuhët do të gjendet mënyrë për anashkalimin e tij, Zaev…