Zaev: Jemi shumë afër zgjidhjes, mbesin emri dhe vëllimi i përdorimit

Zaev: Jemi shumë afër zgjidhjes, mbesin emri dhe vëllimi i përdorimit

On

Është arritur përparim për pjesën më të madhe rreth pyetjeve për kontestin me emrin, mbesin vetëm mënyra e përdorimit dhe mënyra ndërkombëtare e përdorimit të emrit, tha kryeministri Zoran Zaev në brifingun e hapur me mediat. Është e vërtetë që një pjesë…

Tentimi i fundit mes Zaevit dhe Gashit?!

Tentimi i fundit mes Zaevit dhe Gashit?!

On

Kryetari i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi javën e ardhshme do tw zhvillon një takim me kryeministrin e vendit dhe njëherazi kryetar i LSDM-së, Zoran Zaev. Gjatë takimit do të shqyrtohen mundësia e zgjerimit të koalicionit qeveritarë dhe forcimi i shumicës parlamentare. Ndryshe…

(VIDEO) SHBA e shqetësuar për skenarin Meta-Gruevski në rrëzimin e qeverisë ‘Zaev’

(VIDEO) SHBA e shqetësuar për skenarin Meta-Gruevski në rrëzimin e qeverisë ‘Zaev’

On

Shtetet e Bashkuara janë shumë të shqetësuara për përpjekjet e Presidentit të Shqipërisë për të rrëzuar qeverinë e Zoran Zaev në Maqedoni. Ilir Meta, i njohur si miku personal i Nikola Gruevskit, ish kryeministrit pro rus të Maqedonisë, e ka shfaqur që…

Tmerr në gjimnazin e Gostivarit, profesorët rrihen brutalisht me “boks hekuri”

Tmerr në gjimnazin e Gostivarit, profesorët rrihen brutalisht me “boks hekuri”

On

Rrahje brutale në gjimnazin e Gostivarit. Një nga profesorët Bejtulla Kamberi ka përfunduar në spital të Shkupit, pasi ka marrë plagë të rë rënda nga goditjet me “boks të hekurit”, informon INA. Kryetari i komunës Arben Taravari ka konfirmuar incidentin që ka…

Familja e Rexhail Qerimit nga Likova i dënuar me burg të përjetshëm, po bëhet gati të ikë nga Maqedonia (VIDEO)

Familja e Rexhail Qerimit nga Likova i dënuar me burg të përjetshëm, po bëhet gati të ikë nga Maqedonia (VIDEO)

On

Nëse edhe kjo qeveri vazhdon me drejtësinë, si qeveria e kaluar, atëherë neve nuk na mbetet tjetër përpos t’i marrim valixhet dhe të ikim nga ky vend. Është ky qëndrimi i Jetulla Qerimit- vëllait të ish ushtarit të UCK-së Rexhail Qerimi nga…