Ish ushtari i UÇK-së, i akuzuar kinse ka bërë vrasjen e fëmiut maqedonas, i dënuar me burg të përjetshëm

Ish ushtari i UÇK-së, i akuzuar kinse ka bërë vrasjen e fëmiut maqedonas, i dënuar me burg të përjetshëm

On

Abedin Zymberi në rjetin e tij social “facebook” ka reaguar në lidhje me rastin e “Almirit” ku i akuzuari i cili ka kryer vepren e vrasjes së Almirit Boban Ilic, disa ditë më parë u morë vendim që ai të lirohet nga…

Ligji për flamurin si kishte hyrë në fuqi pa dekretin e Gligorovit, në mëngjes filloi përgjakja e Gostivarit më 1997

Ligji për flamurin si kishte hyrë në fuqi pa dekretin e Gligorovit, në mëngjes filloi përgjakja e Gostivarit më 1997

On

Ligji për flamujt që sic njihej për pjesëtarët e nacionaliteteve më 8 korrik të 1997 kishte hyrë në fuqi pa dekretin e presidentit të asaj kohe, Kiro Gligorov dhe se në këtë rast kryeparlamentari i asaj kohe, Tito Petkovski kishte firmosur ligjin…

27 prilli, dëshmitari: Sela është rrahur barbarisht gjatë gjithë kohës

27 prilli, dëshmitari: Sela është rrahur barbarisht gjatë gjithë kohës

On

Sot ka vazhduar seanca gjyqësore për ngjarjet e 27 prillit në Kuvend, ku lëndime më të mëdha pësoi lideri i Aleancës për Shqiptarët Zijadin Sela. Dëshmitari i parë në këtë seancë para trupit gjykues tregoi me detaje ecurinë e zhvillimeve të asaj…

(VIDEO) Shpërthen deputetja maqedonase: Prej sot jam shqiptare!

(VIDEO) Shpërthen deputetja maqedonase: Prej sot jam shqiptare!

On

“Në kordinim të organizuar me VMRO-DPMNE-në, Komiteti Komunal nga partia e tyre në Karposh në krye me kryetarin e këtij komiteti Sasho Llazarevski dhe Toni Jarevski këshilltar aktual në Karposh , së bashkull me aktivistë partiak sonte protestuan para shtëpisë time, shkruan…

Zeqiri: Kam udhëtuar në shumë vende e kontinente, por më së miri jam ndier në Mekë dhe Medine!

Zeqiri: Kam udhëtuar në shumë vende e kontinente, por më së miri jam ndier në Mekë dhe Medine!

On

Në një intervistë për portalin në gjuhën maqedonase “Friday.mk”, deputeti dhe nënkryetari i LSDM-së Muhamed Zeqiri ka folur për jetën e tij jashtë politikës. Mes tjerash ai është pyetur edhe për destinacionin e preferuar të udhëtimit. “Arabia Saudite, vendet e shenjta për…

Brat Ljube që dje fitoi komunat e Tetovës e Strugës, sot kundër ligjit të gjuhës shqipe

Brat Ljube që dje fitoi komunat e Tetovës e Strugës, sot kundër ligjit të gjuhës shqipe

On

Ligji për gjuhët nuk është fundi për Maqedoninë, kështu thekson ish ministri i punëve të brendshme Lube Boshkovski në një intervistë të fundit.   Sipas tij, fati i Maqedonisë ishte caktuar që nga viti 2001 me nënshkrimin e marrëveshjes së Ohrit dhe…

(VIDEO) Lideri i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickovski vazhdon ta quaj ligjin për gjuhët antikushtetues.

(VIDEO) Lideri i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickovski vazhdon ta quaj ligjin për gjuhët antikushtetues.

On

Edhe Lideri i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickovski vazhdon ta quaj ligjin për gjuhët antikushtetues. Ai tha se Zoran Zaev e ka uzurpuar kuvendin dhe se i ka thyer të gjitha procedurat e mundshme, vetëm e vetëm, siç tha, që ta miratojnë ligjin…

Kujdes, bëhuni gati për ndërrimin e orës, ja dita kur akrepat bëjnë përpara

Kujdes, bëhuni gati për ndërrimin e orës, ja dita kur akrepat bëjnë përpara

On

E diela e fundit e marsit do të sjellë edhe ndryshimin e orës për vendet e Europës. Diskutimet për ndryshimin e orës në Parlamentin europian kanë sjellë debate të shumta, por arritën në një marrëveshje. Parlamenti Europian votoi javën e shkuar për…

“Pranverë PA DREJTËSI”, të mërkurën protestë për Almirin në Shkup

“Pranverë PA DREJTËSI”, të mërkurën protestë për Almirin në Shkup

On

Me moton “Pranverë PA DREJTËSI”, të mërkurën më 21 mars 2018 në orën 13 organizohet protestë para Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, organizohet protestë për rastin “ALMIR ALIU”, shkruan KOHA. “Ju presim në Protestë të shprehni revoltën tuaj ndaj mafies gjyqësore. Sillni…