(VIDEO) Inspektorët tatimorë priten me kallashnikovë në Veri

(VIDEO) Inspektorët tatimorë priten me kallashnikovë në Veri

On

Inspektorët tatimorë gjatë aksionit të tyre për të bastisur katër lokacione të dyshimta ku biznese fiktive nga komunat veriore të vendit dyshohet se kanë lëshuar fatura fiktive për bizneset ne brendi të Kosovës priten me krismat e kallashnikovit. Por, siç transmetoi emisioni…

Haradinaj: Kosova në krah të intervenimit të aleatëve në Siri

Haradinaj: Kosova në krah të intervenimit të aleatëve në Siri

On

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përkrahur sulmet ajrore të SHBA-së dhe aleatëve të saj Britanisë dhe Francës kundër Sirisë. Hardinaj përmes një postimi në Facebook, thotë se Kosova i qëndron në krah intervenimit të aleatëve euroatlantik për ta ndalur regjimin e…

Serbia e pengoi Kosovën që ta kryesoi Komisionin për Ekonomi

Serbia e pengoi Kosovën që ta kryesoi Komisionin për Ekonomi

On

Delegacioni i Përhershëm i Kuvendit të Republikës së Kosovës, mori pjesë në takimet e Komisioneve të Përgjithshme të Asamblesë Parlamentare të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore, që po mbahen në Slloveni. Kuvendi i Republikës së Kosovës gjatë këtyre takimeve u përfaqësua…

Ambasadori Amerikan në Kosovë Greg Delawie instrukton Arbana Xharrën kundër islamit dhe muslimanëve?

Ambasadori Amerikan në Kosovë Greg Delawie instrukton Arbana Xharrën kundër islamit dhe muslimanëve?

On

Të jetë vallë një intervistë gazetareske? Pa letër, pa mjete të punës dhe pa asgjë, është e pabesueshme! Në foto shihet një bisedë miqësore mes Islamofobes Arbana Xharra dhe Ambasadorit amerikan në Kosovë Greg Delawie, sigurisht që ambasadori mund t’i premtojë Xharrës…