Ramush Haradinaj prapë deklaratë skandaloze për fenë: Shqiptaria është feja më e mirë në botë

Ramush Haradinaj prapë deklaratë skandaloze për fenë: Shqiptaria është feja më e mirë në botë

On

Deklarata e kryeministrit Haradinaj e dhënë gjatë një interviste për televizionin serb Tv Happy, lidhur me përkatësinë fetare, kishte nxitur debat të shumtë në Kosovë. Në një intervistë në Rubikon, Haradinaj ka dhënë një tjetër deklaratë skandaloze, duke thënë se feja më e…

Ambasadori turk në Shqipëri: “Rroftë vëllazëria turko-shqiptare”

Ambasadori turk në Shqipëri: “Rroftë vëllazëria turko-shqiptare”

On

Në Tiranë dhe qytete të tjera shqiptare ceremoni zyrtare dhe veprimtari kulturore me rastin e Ditës së Sovranitetit të Turqisë dhe Festës së Fëmijëve Dita e Sovranitetit Kombëtar të Turqisë dhe Festa e Fëmijëve, u festua me entuziazëm në oborrin e Ambasadës…

Biznesmeni nga Kamenica tenton t’ia vë flakën vetes për ta mbrojtur tokën ( VIDEO)

Biznesmeni nga Kamenica tenton t’ia vë flakën vetes për ta mbrojtur tokën ( VIDEO)

On

Pronari i kompanisë së ujit “Kika” ka tentuar ta hedhë veten në erë me një bidon benzinë, për shkak se Gjykata Themelore e Gjilanit, dega në Kamenicë, ka vendosur që mbi një pronë të tij të kalojnë telat e tensionit të lartë…

Gjuriq kërcënon serbët: Deri në 10 vjet burg kushdo që i bashkohet Ushtrisë së Kosovës

Gjuriq kërcënon serbët: Deri në 10 vjet burg kushdo që i bashkohet Ushtrisë së Kosovës

On

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq u ka bërë thirrje serbëve në Kosovë që të mos bëhen pjesë e Ushtrisë së Kosovës, duke theksuar se “në bazë të Ligjit penal të Serbisë pjesëmarrja në formacionet ilegale të…