Erdogan kërkon “kokën” e tij, Bruçaj i përgjigjet për ekstradimin e turqve!

Erdogan kërkon “kokën” e tij, Bruçaj i përgjigjet për ekstradimin e turqve!

On

Shqipëria është një vend i lirë – u shpreh kreu i Komunitetit Mysliman Skënder Bruçaj, i pyetur se si do të vepronte Shqipëria nëse Turqia do t’i bënte presion Tiranës për dorëzimin e turqve që presidenti Erdogan i akuzon si të lidhur…

Haradinaj Kosova nuk është si Shqiperia kemi tjeter gjuhë, tjetër nder tjetër

Haradinaj Kosova nuk është si Shqiperia kemi tjeter gjuhë, tjetër nder tjetër

On

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është përfshirë në debatin për taksën e vënë nga Qeveria e Shqipërisë, për qarkullimin e automjeteve në autostradën Kosovë-Shqipëri. Shefi i ekzekutivit kosovar, gjatë një paraqitjeje në „Rubikon“ të KTV’së, ka goditur homologun e tij shqiptar, Edi…

Sherr i madh mes shqiptarëve dhe italianëve në burg, një prej tyre në gjendje të rëndë

Sherr i madh mes shqiptarëve dhe italianëve në burg, një prej tyre në gjendje të rëndë

On

Një sherr i madh “shpërtheu në një burg në Itali, aty ku shqiptarët kanë “matur” forcën me italianët. Sipas mediave vendase ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në burgun e Sant’Angelo dei Lombardi. Autoritetet italiane bëjnë me dije se një nga personat…

Erë lufte në Ballkan, Shqipëria fillon lëvizjen e mjeteve të blinduara

Erë lufte në Ballkan, Shqipëria fillon lëvizjen e mjeteve të blinduara

On

Udhëtarët në rrugën Tiranë –Durrës janë surprizuar sot kur në autostradë kanë parë qarkullim të mjeteve të blinduara të ushtrisë. Edhe pse nuk ka një komunikatë zyrtarenga Ministria e Mbrojtjes, besohet se mjetet e reja të blinduara të jenë pjesë e dhuratës…

(VIDEO) Përgjaket derbi i Serbisë, tifozët çajnë rrethimin, i vënë flakën stadiumit

(VIDEO) Përgjaket derbi i Serbisë, tifozët çajnë rrethimin, i vënë flakën stadiumit

On

Rikthehet sërish dhuna në futbollin serb. Kur bëhet fjalë për derbin Cërvena Zvezda – Partizani i Beogradit, incidentit jashtë fushës janë të pashmangshme. Takimi përfundoi 2-1 në favor të Cervena Zvezdës, por pavarësisht fitores të ekipit vendas, tifozët në shkallët e stadiumit…

Edi Rama i kushton për herë të parë shkrimin prekës të ëmes së sëmurë

Edi Rama i kushton për herë të parë shkrimin prekës të ëmes së sëmurë

On

Aneta Rama, nëna e kryeministrit Edi Rama, do të nderohet sot në qytetin e Vlorës me çmimin “Nderi i Stomatologjisë Shqiptare” nga Shoqata e Stomatologeve të Shqipërisë, me rastin e 100-vjetorit të këtij shërbimi.I emocionuar nga ky nder që po i jepet…