Pas presionit publik hoxha fshinë edhe profilin e tij në Facebook që u bëri thirrje hoxhollarëve të mos e varrosin Hilmi Haradinajn

Pas presionit publik hoxha fshinë edhe profilin e tij në Facebook që u bëri thirrje hoxhollarëve të mos e varrosin Hilmi Haradinajn

On

Imami që bëri deklaratën për babain e Haradinajt ka mbyllur llogarinë në Facebook. Bytyçit i ka reaguar edhe Bashkësia Islame e Kosovës duke thënë se i njëjti s’është fare pjesë e imamëve të BIK’ut, por vetëm i thotë vetës ashtu. Madje, Sabri…

Bashkësia Islame e Kosovës reagon ndaj deklaratave të imamit, që kërkoi nga hoxhallarët të mos e varrosin babain e kryeministrit!

Bashkësia Islame e Kosovës reagon ndaj deklaratave të imamit, që kërkoi nga hoxhallarët të mos e varrosin babain e kryeministrit!

On

Kryeimami i Bashkësisë Islame, Sabri Bajgora, ka reaguar pas deklarimit të Bedri Bytyçit, i cili iu bëri thirrje hoxhollarëve që mos ta varrosin Hilmi Haradinajn, babain e kryeministrit Ramush Haradinaj. Bajgora në një përgjigje për Insajderi, ka thënë se Bedri Bytyçi nuk…

Shqiptarja e shet fëmijën 70 mijë euro në Itali, zbulohet nga Policia

Shqiptarja e shet fëmijën 70 mijë euro në Itali, zbulohet nga Policia

On

Një nënë shqiptare 31 vjeçe, akuzohet se ka shitur fëmijën e saj, për 70 mijë euro. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Pava të Italisë. Sipas portalit, Ilgiorno, shqiptarja kishte tentuar të manipulojë, duke inskenuar faktin kinse avokati italian, është babi i fëmijës…

Polici serb tentoi të heq flamurin e Shqipërisë, ndërhynë truprojat e Erdoganit

Polici serb tentoi të heq flamurin e Shqipërisë, ndërhynë truprojat e Erdoganit

On

Para disa ditësh Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan qëndroi në Sarajevë,. Mes mijërave simpatizantëve të tubuar në një sallë të madhe, ishte gjendur edhe Zekerija Alimi nga Shkupi, i cili për Almakos ka rrëfyer një ngjarje të jashtëzakonshme që kishte ndodhur…

Deklarata e fortë e Presidentit turk Erdogan: Po marrim kontrollin e shkollave të FETO në Shqipëri

Deklarata e fortë e Presidentit turk Erdogan: Po marrim kontrollin e shkollave të FETO në Shqipëri

On

Në një fjalim Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka përmendur edhe Shqipërinë duke treguar se po mundohet të ndërhyjë në institucionet arsimore në Shqipëri te cilat kontrollohen nga Gyleni. “NE AVANCOJMË ÇDO DITË, FONDACIONI YNË MAARIF NË SHQIPËRI VAZHDON PROCESIN E MARRJES…

Kërcënon në program të mëngjesit: “Nga e premtja i kam familjen pa bukë, veç vetëvrasja më ka mbet”

Kërcënon në program të mëngjesit: “Nga e premtja i kam familjen pa bukë, veç vetëvrasja më ka mbet”

On

Sot në lidhjen direkte të televizionit 7 në “Express Morning”, ka ndodhur një ngjarje jo fort e zakonshme dhe ndryshe nga lidhjet që jemi mësuar t’i shohim çdo ditë në emision. Pyetja drejtuar qytetarëve për sot ishte se nëse ishin të vetëdijshëm…

Buzhala mohon thirrjet që i bëri kosovarëve për t’iu bashkangjitur ushtrisë turke në grushtin e shtetit

Buzhala mohon thirrjet që i bëri kosovarëve për t’iu bashkangjitur ushtrisë turke në grushtin e shtetit

On

Analisti islamofob dhe antiturk nga Kosova, Berat Buzhala, i ftuar në “Të Paekspozuarit”, i mohoi thirrjet që i bëri kosovarëve për t’iu bashkangjitur ushtrisë turke gjatë grushtit të shtetit. Buzhala tha se kishte bërë një status me shaka gjatë momentit ku u…