“Ta kisha fut në gojë! A e përdor shumë gojën?”, ky është fjalori i deputetes dhe kryeparlamentarit (VIDEO)

“Ta kisha fut në gojë! A e përdor shumë gojën?”, ky është fjalori i deputetes dhe kryeparlamentarit (VIDEO)

On

Eshtë e pabesueshme se me çfarë fjalori flasin deputetët e Kuvendit të Kosovës, dhe kryesisht kryetari Kadri Veseli. Gjithçka ndodhi dje pak para votimit të projektiligjit për gjykatat në Kuvendin e Kosovës. Deputetja e Vetëvendosjes, Drita Millaku ka shfrytëzuar fjalën e saj…

Ramushi para gazetarit Serb: Nuk jemi Musliman, kam vizituar Kishën serbe! (VIDEO)

Ramushi para gazetarit Serb: Nuk jemi Musliman, kam vizituar Kishën serbe! (VIDEO)

On

Kryemnistri Kosovarë Ramush Haradinaj ka vazhduar të nënçmoj fenë Islame në intervista të ndryshme, së fundmi në intervistën e dhënë për televizionin Beogradas “Happy” TV gazetarit Serb mes tjerash i ka thënë se: “Ne nuk jemi Musliman”, “Kam respekt për Ortodoxizmin”, “Kam…

Ky do jetë emri i ri i Maqedonisë, shqiptarët të përjashtuar (VIDEO)

Ky do jetë emri i ri i Maqedonisë, shqiptarët të përjashtuar (VIDEO)

On

Qeveria e drejtuar nga kryeministri Zoran Zaev është pajtuar për ndryshimin emrit kushtetues të Maqedoni. Në një deklaratë për gazetën austriake Kurir, kryebashkiaku i Selanikut, Janis Butaris ka pohuar se për kryeministrin Zaev emrat “Republika e re e Maqedonisë”ose “Maqedonia Veriore” janë…

Erdogan kerkon bashkimin e muslimaneve në Samitin e Minoriteteve Muslimane Boterore

Erdogan kerkon bashkimin e muslimaneve në Samitin e Minoriteteve Muslimane Boterore

On

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan bëri thirrje për unitet dhe vëllazëri islame gjatë Samitit të Pakicave Muslimane Botërore që filloi të hënën në Stamboll.Duke folur në samitin e parë të pakicave myslimane në Turqi, Erdogan tha: “Dallimet nuk duhet të jenë pengesë për…

Presidenti Rus,Putin paralajmëron kaos pas sulmit perëndimor në Siri

Presidenti Rus,Putin paralajmëron kaos pas sulmit perëndimor në Siri

On

Presidenti rus, Vladimir Putin, paralajmëron se sulmi perëndimor në Siri rrezikon të zhysë në kaos marrëdhëniet ndërkombëtare. Në një deklaratë të shpërndarë nga Kremlini, Putin shprehet se kaosi është i pashmangshëm, nëse vërtetohet se sulmi është ndërmarrë në shkelje të ligjeve ndërkombëtare….

Nakevski: Bastisni LSDM-në, ka biseda të zyrtarëve të BDI-së për “Monstrën”

Nakevski: Bastisni LSDM-në, ka biseda të zyrtarëve të BDI-së për “Monstrën”

On

Babai i njërit prej të vrarëve në Liqenin e Smilkovës, akuzon zyrtarë të BDI-së për lidhje me rastin Monstra. Goran Nakevski ka thënë se me përgjegjësi morale dhe penale deklaron se kur ishin tek kryeministri Zaev, u premtoi se do t’ua japë…