Tension në Mesdhe/ Avionë turq i afrohen helikopterit të Tsipras?!

Tension në Mesdhe/ Avionë turq i afrohen helikopterit të Tsipras?!

On

Tension në Mesdhe/ Avionë turq i afrohen helikopterit të Tsipras?! Tensionohen sërish marrëdhëniet mes Turqisë dhe Greqisë. “Kathimerini” shkruan se dy avionë luftarakë turq i janë afruar helikopterit ku udhëtonte kryeministri grek Aleksis Tsipras. Kryeministri grek drejt Rodosit, por gjatë udhëtimit të…

Serbia kërkon 157 pjesëtarë të UÇK-së nëpërmjet INTERPOL-it, ja emrat dhe mbiemrat e tyre!

Serbia kërkon 157 pjesëtarë të UÇK-së nëpërmjet INTERPOL-it, ja emrat dhe mbiemrat e tyre!

On

Serbia ka lëshuar rreth 170 fletarreste përmes INTERPOL-it për ish-pjesëtarët e UÇK-së. Në bazë të një fletarresti të tillë është arrestuar së fundmi edhe ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Më poshtë janë emrat e 157 ish-ushtarëve të UÇK-së, të cilët mund të…

NATO përgatit 35,000 trupa për betejë ndërsa Rusia paralajmëron Perëndimin se po i afrohet “vijës së kuqe”

NATO përgatit 35,000 trupa për betejë ndërsa Rusia paralajmëron Perëndimin se po i afrohet “vijës së kuqe”

On

Deri në 35,000 ushtarë do të marrin pjesë në stërvitjet ushtarake të NATO-s në të gjithë Norvegjinë këtë vit – më e madhja stërvitje që vendi ka parë që nga Lufta e Ftohtë. Sipas mediave të huaja, kombi skandinav, i cili ndan…

Turp, Turp – Haradinaj bashk me gazetarin serb flasin kundër Erdoganit

Turp, Turp – Haradinaj bashk me gazetarin serb flasin kundër Erdoganit

On

Kryeministri Kosovarë Ramush Haradinaj në intervistën e dhën për Televizionin Serb HAPPY TV pos nënçmimit që i dha shqiptarëve mysliman së bashku me gazetarin antishqiptarë Mariç ka folur edhe kundër Presidentit të Turqisë Rexhep Taip Erdogan, në pyetjen e gazetarit Serb se…

Bima e mrekullive që shëron paralizat dhe shumë sëmundje të tjera, si dhe aktivizon qarkullimin e gjakut (Receta)

Bima e mrekullive që shëron paralizat dhe shumë sëmundje të tjera, si dhe aktivizon qarkullimin e gjakut (Receta)

On

Sherebela është një fabrikë benefitesh për shëndetin tuaj. Një nga ato është në humbjen e kileve të tepërta. Sot do të flasim për të gjitha përfitimet e kësaj bime të mrekullueshme. Sipas hulumtimit, sherebela ka elementë thelbësor si vitamina C, B, glukozë,…

Të kujt janë numrat telefonik që klasifikohen si sekret shtetëror në rastin “Monstra”?! (VIDEO)

Të kujt janë numrat telefonik që klasifikohen si sekret shtetëror në rastin “Monstra”?! (VIDEO)

On

Të kujt janë numrat telefonik që janë klasifikuar si sekret shtetëror e nëpërmjet të cilëve është realizuar komunikimi me të akuzuarit në rastin “Monstra”? – pyeti në sallën e gjykimit babai i njërit prej të vrarëve në Liqenin e Smilkovës, Goran Nakevski….