Flota amerikane pranë brigjeve të Sirisë, Assadi i fshehur në një bunker rus

Flota amerikane pranë brigjeve të Sirisë, Assadi i fshehur në një bunker rus

On

Mësohet se presidenti sirian Bashar al Assad ka lënë Damaskun prej disa ditësh dhe i shoqëruar nga autokolona ushtarake, ka mbërritur në bazën ajrore ruse në Khmeimim, në brigjet e Sirisë. Mësohet se pas kërcënimeve të fundit nga Uashington për një ndërhyrje…

Ky është arsenali i armëve të cilin Putin mund ta vë në funksion, në hakmarrje të një sulmi të Perëndimit mbi Sirinë

Ky është arsenali i armëve të cilin Putin mund ta vë në funksion, në hakmarrje të një sulmi të Perëndimit mbi Sirinë

On

Rusia ka paralajmëruar se do të rrëzojë raketat amerikane të lansuara në Siri dhe do të synojë anijet dhe avionët që kërcënojnë jetën e trupave të veta. Aleati më i fuqishëm i Sirisë ka ndezur frikën e një përshkallëzimi të madh të…

Tmerr në gjimnazin e Gostivarit, profesorët rrihen brutalisht me “boks hekuri”

Tmerr në gjimnazin e Gostivarit, profesorët rrihen brutalisht me “boks hekuri”

On

Rrahje brutale në gjimnazin e Gostivarit. Një nga profesorët Bejtulla Kamberi ka përfunduar në spital të Shkupit, pasi ka marrë plagë të rë rënda nga goditjet me “boks të hekurit”, informon INA. Kryetari i komunës Arben Taravari ka konfirmuar incidentin që ka…

Familja e Rexhail Qerimit nga Likova i dënuar me burg të përjetshëm, po bëhet gati të ikë nga Maqedonia (VIDEO)

Familja e Rexhail Qerimit nga Likova i dënuar me burg të përjetshëm, po bëhet gati të ikë nga Maqedonia (VIDEO)

On

Nëse edhe kjo qeveri vazhdon me drejtësinë, si qeveria e kaluar, atëherë neve nuk na mbetet tjetër përpos t’i marrim valixhet dhe të ikim nga ky vend. Është ky qëndrimi i Jetulla Qerimit- vëllait të ish ushtarit të UCK-së Rexhail Qerimi nga…

“Besnikëria” që ka rrënjë të thella që në Luftën e Ftohtë: Pse Rusia është aleat i Sirisë dhe pse Putini mbështet presidentin Assad

“Besnikëria” që ka rrënjë të thella që në Luftën e Ftohtë: Pse Rusia është aleat i Sirisë dhe pse Putini mbështet presidentin Assad

On

Rreziqet e një konflikti midis SHBA-ve dhe Rusisë janë përshkallëzuar pasi presidenti amerikan, Donald Trump i ka dërguar një porosi Kremlinit duke e paralajmëruar për një sulm me raketa në Siri. Por pse Putinin po e shqetëson një sulm i tillë i…

Serbia e pengoi Kosovën që ta kryesoi Komisionin për Ekonomi

Serbia e pengoi Kosovën që ta kryesoi Komisionin për Ekonomi

On

Delegacioni i Përhershëm i Kuvendit të Republikës së Kosovës, mori pjesë në takimet e Komisioneve të Përgjithshme të Asamblesë Parlamentare të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore, që po mbahen në Slloveni. Kuvendi i Republikës së Kosovës gjatë këtyre takimeve u përfaqësua…

Ushtari i tre lufëtrave po vuan 12 vjet burg, dëshmi për rast të pastër të montuar

Ushtari i tre lufëtrave po vuan 12 vjet burg, dëshmi për rast të pastër të montuar

On

Ish-ushtari i tre luftërave të UÇK-së dhe UÇPMB-së, Rexhep Rexhepi, i njohur si komandant Çiçavica nga Kumanova që u dënua me 12 vjet burg ka reaguar për INA duke theksuar se rasti i tij është një montim klasik dhe duhet të zbardhet…