Sulmuesi i Selës, Qoseto, futet në grevë urie, i pakënaqur nga kushtet në burg (FOTO)

Sulmuesi i Selës, Qoseto, futet në grevë urie, i pakënaqur nga kushtet në burg (FOTO)

On

Goran Angelov-Qoseto, një nga huliganët që sulmuan Kuvendin më 27 prill, ka paralajmëruar se do të futet në grevë urie. Në faqen e tij në facebook janë publikuar fotografia nga qelia në të cilën është vendosur, bashkë me paralajmërimin se do të…

I vihet zjarri xhamisë në Suedi

I vihet zjarri xhamisë në Suedi

On

Është raportuar se i është vënë zjarrë xhamisë prej 200 persona në qytetin Hesselholm në rajonin Skane në jug të Suedisë. Sipas radios shtetërore suedeze, për shkak të zjarrit në orët e mbrëmjes, janë shkaktuar dëme të mëdha në xhaminë e cila…

Ja emrat e ministrave të ri!

Ja emrat e ministrave të ri!

On

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë ende nuk janë dorëzuar emrat e ministrave dhe zëvendësministrave, edhe pse kryeministri Zoran Zaev dje tha që në mëngjesin e sotëm do e dorëzoj listën me emrat e ri të formacionit të tij qeveritarë. Burimet tona…

9 vjet burg për ish-ndihmës ministrin e brendshë, Rasti “Treqind” i Prokurorisë Speciale

9 vjet burg për ish-ndihmës ministrin e brendshë, Rasti “Treqind” i Prokurorisë Speciale

On

I akuzuari i parë në lëndën e PPS-së Treqind, për furnizimin e automjeteve për nevojat e MPB-së, Gjoko Popovski sot u dënua me 9 vite burgim. Gjykata e obligoi ish ndihmës ministrin e Punëve të Brendshme që të paguajë edhe harxhimet e…

Fëmija 8 vjeçar nga Kumanova shkon në shkollë me Lamborghini, e vozit vetë! (VIDEO)

Fëmija 8 vjeçar nga Kumanova shkon në shkollë me Lamborghini, e vozit vetë! (VIDEO)

On

Një fëmijë nga Kumanova i moshës 8 vjecar ka vendosur që të shkoj në shkollë me veturë luksoze Lamburgini. Kjo video është prezantuar kohë më parë nga kanalin youtube. Mësohet se fëmija i vogël tash është rritur dhe me prindët jeton në…