Burrnesha myslimane ia shqyen flamurin serbit në dorë (Video)

Burrnesha myslimane ia shqyen flamurin serbit në dorë (Video)

On

Serbi provokon me flamurin serb dhe thotë se Ratko Mladiq është hero…Bakira Haseçiq, boshnjake-myslimane, kryetare e shoqatës “Gruaja-viktimë e luftës” ia shqyen flamurin serbit në dorë, transmeton Gazeta Lajm…Intervenon edhe policia… Shikoni videon: http://lajmpress.com/wp-content/uploads/2017/11/hag.mp4?_=1

Mladiqi shau me nënë gjykatësit në Hagë gjatë seancës gjyqësore kur pritej t’i shqiptohej dënimi (VIDEO)

Mladiqi shau me nënë gjykatësit në Hagë gjatë seancës gjyqësore kur pritej t’i shqiptohej dënimi (VIDEO)

On

Gjykata Ndërkombëtare kundër krimeve të luftës në ish-Jugosllavi, ka dënuar sot me burgim të përjetshëm ish-gjeneralin serb Ratko Mlladiq, për krime kundër civilëve në Bosnjë. Verdikti ku ai shpallet fajtor është shqiptuar pa praninë e tij, pasi gjenerali ka reaguar me arrogancë…

Pollozhani: Si do të regjistrohen 400 mijë maqedonas që mbajnë shtetësi bullgare?

Pollozhani: Si do të regjistrohen 400 mijë maqedonas që mbajnë shtetësi bullgare?

On

Shpëtim Pollozhani ka vazhduar me porositë e tij thumbuese lidhur me realitetin në Maqedoni, duke vënë theksin te maqedonasit që mbajnë shtetësi bullgare. “Derisa shqiptarët merren me plehrat dhe me drejtoritë, ndokush është duke ne e qepur kapelën, (gjithnjë të ngushtë). Në…

Biseda mes Thaçit dhe Mijallkov do të përdoret si dëshmi në procedurën gjyqësore për lëndën “Titanik 2”

Biseda mes Thaçit dhe Mijallkov do të përdoret si dëshmi në procedurën gjyqësore për lëndën “Titanik 2”

On

Dy biseda të përgjuara, prej të cilave njëra e papublikuar, do të mund të përdoren si dëshmi në procedurën gjyqësore për lëndën “Titanik 2” të Prokurorisë Speciale Publike, vendosi sot Gjykata e Apelit – Shkup. Në njërën nga regjistrimet që publikisht ishte…

PSP zbuloi me dhjetra llogari bankare të Gruevskit dhe Peshevskit, 10 milion denarë të depozituara

PSP zbuloi me dhjetra llogari bankare të Gruevskit dhe Peshevskit, 10 milion denarë të depozituara

On

sh-kryeministri i Maqedonisë, lider i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski ka 35 llogari bankare kurse ish-zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Vlladimir Peshevski ka 27 llogari bankare. Kështu tregojnë të dhënat e reja e Prokurorisë Speciale Publike (PSP), njofton Portalb.mk. Këto të dhëna PSP i ka përdorur…

Turqia kërkon nga Gjermania ekstradimin e të dyshuarit kryesor për grusht shtetin e dështuar

Turqia kërkon nga Gjermania ekstradimin e të dyshuarit kryesor për grusht shtetin e dështuar

On

Një gjykatë në Turqi kërkon ekstradimin nga Gjermania të një të dyshuari të rëndësishëm për tentativën e dështuar të vitit të kaluar për grusht shteti në Turqi. Burime nga gjyqësori i Turqisë, kanë thënë në kushte anonime se Gjykata e Katërt Penale…

LSDM propozon barazim të turqishtes e serbishtes me gjuhën shqipe, BDI e mbështetë!

LSDM propozon barazim të turqishtes e serbishtes me gjuhën shqipe, BDI e mbështetë!

On

Në Komisionin parlamentar për çështje evropiane janë dorëzuar 90 amendamente për Propozim-ligjin për përdorim të gjuhëve. VMRO-DPMNE ka dorëzuar 84, LSDM 4, Lëvizja Besa 2, kurse BDI nuk ka propozuar amendamente, LSDM ka propozuar një amendament me të cilin gjuha serbe, turke,…