Kryetari i Çairit Ganiu nga afër vëzhgon punët e asfaltimit të rrugëve

Kryetari i Çairit Ganiu nga afër vëzhgon punët e asfaltimit të rrugëve

On

Vazhdojnë me intensitet të lartë punimet për përmirësimin e infrastrukturës rrugore në Çair. Me këtë rast, kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu dhe drejtori i ndërmarrjes Publike “Rrugët dhe rrugicat” Senad Smailoviç vëzhgojnë në teren finalizimin e procesit të asfaltimit dhe…

Tri arsyet e fuqishme që e mbajnë Putinin në Siri. 1: Gazsjellësi i fuqishëm…

Tri arsyet e fuqishme që e mbajnë Putinin në Siri. 1: Gazsjellësi i fuqishëm…

On

Ruajtja e Bashar al Asadit në pushtet, eliminimi i të ashtuquajturit Shtet Islamik, përballja me kryengritësit që i financon SHBA-ja, sigurimi i të vetmes dalje të Rusisë në ujëra të nxehta përmes limaneve Tartus dhe Lataki… Këto janë arsyet që vijnë si…

Ja çfarë deklaruan Lirim Dinarica dhe Emrulla Emrullai pas lirimit nga akuza për vrasjen e policëve në Haraçinë

Ja çfarë deklaruan Lirim Dinarica dhe Emrulla Emrullai pas lirimit nga akuza për vrasjen e policëve në Haraçinë

On

Lirim Dinarica, njëri prej të liruarve nga akuza për vrasjen e tre policëve në Haraçinë në vitin 2000, tha se këtë vendim e kanë pritur ngase nuk ka pasur asnjëherë asnjë fakt kundër tyre. Ai tha se shumë shqiptarë, sikurse ai të…

Çfarë mbeti pas sulmit në Siri? Sa ishin bombradimet e forta!? (VIDEO)

Çfarë mbeti pas sulmit në Siri? Sa ishin bombradimet e forta!? (VIDEO)

On

Zyrtarët e Pentagonit thanë se sulmet kishin në shënjestër zemrën e programeve të presidentit sirian Bashar Assad për të zhvilluar dhe prodhuar armë kimike. Ushtria siriane tha se janë hedhur mbi 100 raketa ndaj bazës ushtarake në Homs dhe qendrës kërkimore në…

(FOTO) Avioni fantazëm, “bisha” amerikane që sulmoi Asadin e nuk e pa askush

(FOTO) Avioni fantazëm, “bisha” amerikane që sulmoi Asadin e nuk e pa askush

On

Rusia dhe regjimi i Asad tha se do të rrëzonte çdo raketë apo avion të aleatëve që do të sulmonte Sirinë, por asnjëri prej mjeteve fluturuese të SHBA-së, Francës dhe Britanisë së Madhe nuk është rrezikuar aspak edhe pse fluturuan mbi kokat…

Kërkojnë ushqim në koshet e mbeturinave, Nëna me dy fëmijë rrezikon të mbetet në rrugë

Kërkojnë ushqim në koshet e mbeturinave, Nëna me dy fëmijë rrezikon të mbetet në rrugë

On

Kjo është Sevimi, nënë e dy fëmijëve. Ajo thotë se është ndarë nga burri para gjashtë muajve dhe prej atëherë, po përballet me shumë vështirësi, pasi është pa punë dhe se s’ka të ardhura. Për momentin ajo jeton në një banesë me…

Konflikti Kosovë-Serbi, 4 skenarë të mundshëm që mund të ndodhin

Konflikti Kosovë-Serbi, 4 skenarë të mundshëm që mund të ndodhin

On

Ekspertë të shoqërisë civile, institute e analistë si nga Kosova edhe nga Serbia janë mbledhur nga fondacioni gjerman Friedrich-Ebert për të skicuar skenarë të mundshëm të zhvillimeve të konfliktit deri në vitin 2035. Gati një dekadë pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës,…