Shqiptarja e shet fëmijën 70 mijë euro në Itali, zbulohet nga Policia

Shqiptarja e shet fëmijën 70 mijë euro në Itali, zbulohet nga Policia

On

Një nënë shqiptare 31 vjeçe, akuzohet se ka shitur fëmijën e saj, për 70 mijë euro. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Pava të Italisë. Sipas portalit, Ilgiorno, shqiptarja kishte tentuar të manipulojë, duke inskenuar faktin kinse avokati italian, është babi i fëmijës…

Aksident i tmerrshëm: Një inspektor nga Sllupçani goditet nga energjia elektrike

Aksident i tmerrshëm: Një inspektor nga Sllupçani goditet nga energjia elektrike

On

Dje rreth orës 16 në Stacionin Policor Kumanovë është paraqitur se në vendkalimin kufitar Stacioni Hekururodh Tabanoc, inspektori i mjedisit hapësiror, 43 vjeçari B.Z. nga fshati Sllupçan, komuna e Likovës, është lënduar rëndë për shkak të goditjes nga energjia elektrike, transmeton Almakos….

Rrëfimi tronditës i një vajze nga Halepi: Si e humba të gjithë familjen, këmbët dhe tani jam e vetme

Rrëfimi tronditës i një vajze nga Halepi: Si e humba të gjithë familjen, këmbët dhe tani jam e vetme

On

Rrëfimi tronditës i një vajze nga Halepi: si e humba të gjithë familjen, këmbët…dhe tani jam e vetme..Ajo është një prej qindra fateve të dhimbshme të luftës në Siri, dhe posaçërisht në Halep, aty ku janë shënuar ndër tragjeditë më të mëdha….

Polici serb tentoi të heq flamurin e Shqipërisë, ndërhynë truprojat e Erdoganit

Polici serb tentoi të heq flamurin e Shqipërisë, ndërhynë truprojat e Erdoganit

On

Para disa ditësh Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan qëndroi në Sarajevë,. Mes mijërave simpatizantëve të tubuar në një sallë të madhe, ishte gjendur edhe Zekerija Alimi nga Shkupi, i cili për Almakos ka rrëfyer një ngjarje të jashtëzakonshme që kishte ndodhur…

Haradinaj: Me familjen time isha për vizitë në një familje serbe

Haradinaj: Me familjen time isha për vizitë në një familje serbe

On

Në kuadër të Takimit të Evropës Juglindore “Love Your Neighbor”, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në “Lutjet e Mëngjesit”, i cili po mbahet në Tiranë dhe është organizuar nga Kuvendi i Republikës së Shqipërisë. Kryeministri Haradinaj gjatë fjalës…

Mbrëmë dy tërmete dridhin Ohrin

Mbrëmë dy tërmete dridhin Ohrin

On

Dy tërmete janë ndjerë pasmesnate në rajonin e Ohrit. Sipas faqes zyrtare të Qendrës evropiane mesdhetare seizmologjike, dy tërmetet kanë qenë me fuqi prej 3,2 shkallë sipas Rihterit. Lëkundja e parë e tokës u regjistrua 50 minuta pas mesnate me epiqendër midis…