Thaçi përmend financimin e medieve nga gylenistët, Buzhala ‘mizën mas veshi’, fillon arsyetimin

Thaçi përmend financimin e medieve nga gylenistët, Buzhala ‘mizën mas veshi’, fillon arsyetimin

On

Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi i ftuar në debatin me Berat Buzhalën përballë gazetarëve në televizionin T7, në të cilën u diskutuan shumë tema aktuale në vend, ndër to edhe për rastin e ekstradimit të gylenistëve nga Kosova në Turqi,…

Zaev zbardh detaje për rastin “Monstra”: Ja çka kanë biseduar Nevzat Bejta dhe Fejzi Ajvazi

Zaev zbardh detaje për rastin “Monstra”: Ja çka kanë biseduar Nevzat Bejta dhe Fejzi Ajvazi

On

Të gjitha materialet, jo vetëm për “Monstrën”, të gjitha që i kam poseduar, përfshirë këtu edhe Zoran Zaevin, Branko Cervenkovskin, Sugarevskin, Shekerinskën, gjithçka është dorëzuar atje”, kështu është përgjigjur sot kryeministri i Maqedonisë dhe lideri i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Zoran…

Erdoğan për dhunën e mbrëmshme në futboll: Ka të bëjë me një komplot

Erdoğan për dhunën e mbrëmshme në futboll: Ka të bëjë me një komplot

On

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi sot se dhuna e mbrëmshme e shkaktuar në ndeshjen mes Fenerbahçes dhe Beshiktashit, ka të bëjë me një komplot, raporton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë për gazetarët në Stamboll, Erdoğan tha se kjo është…

Maqedonia në rrezik, shumica e të rinjve duan të ikin në Gjermani

Maqedonia në rrezik, shumica e të rinjve duan të ikin në Gjermani

On

Punëdhënësit gjermane, sot me anë të një konference për media do t’iu drejtohen qytetarëve të Maqedonisë, lidhur me mundësitë e punësimit në Gjermani. Elvira Memeti nga Opportunity Center thotë se kushtet e këqija të punës dhe papunësia e madhe bëjnë që të…

Gjykata Penale e rikthen Fejzi Azirin nga spitali në Burgun e Shtipit

Gjykata Penale e rikthen Fejzi Azirin nga spitali në Burgun e Shtipit

On

Njëri nga të akuzuarit në rastin “Monstra”, Fejzi Aziri, është rikthyer në Burgun e Shtipit, kështu ka vendosur Këshulli Penal i Gjykatës Themelore Shkupi 1, duke e refuzuar kërkesën që t’i shtyhet ndalesa e mbajtjes së burgut, njofton Portalb.mk. Arrestimin e Azirit…