ShBA ka te ngjare te themeloje nje force te re ushtarake arabe ne veri te Sirise

ShBA ka te ngjare te themeloje nje force te re ushtarake arabe ne veri te Sirise

On

SHBA po planifikon të krijojë një forcë të re ushtarake të përbërë nga forca te disa vendeve arabe që do tëvendosen në pjesën verilindore të Sirisë për të kontribuar në stabilizimin e rajonit, tha një raport nga The WallStreet Journal. Sipas raportit,…

Tension në Mesdhe/ Avionë turq i afrohen helikopterit të Tsipras?!

Tension në Mesdhe/ Avionë turq i afrohen helikopterit të Tsipras?!

On

Tension në Mesdhe/ Avionë turq i afrohen helikopterit të Tsipras?! Tensionohen sërish marrëdhëniet mes Turqisë dhe Greqisë. “Kathimerini” shkruan se dy avionë luftarakë turq i janë afruar helikopterit ku udhëtonte kryeministri grek Aleksis Tsipras. Kryeministri grek drejt Rodosit, por gjatë udhëtimit të…

NATO përgatit 35,000 trupa për betejë ndërsa Rusia paralajmëron Perëndimin se po i afrohet “vijës së kuqe”

NATO përgatit 35,000 trupa për betejë ndërsa Rusia paralajmëron Perëndimin se po i afrohet “vijës së kuqe”

On

Deri në 35,000 ushtarë do të marrin pjesë në stërvitjet ushtarake të NATO-s në të gjithë Norvegjinë këtë vit – më e madhja stërvitje që vendi ka parë që nga Lufta e Ftohtë. Sipas mediave të huaja, kombi skandinav, i cili ndan…

Erdogan kerkon bashkimin e muslimaneve në Samitin e Minoriteteve Muslimane Boterore

Erdogan kerkon bashkimin e muslimaneve në Samitin e Minoriteteve Muslimane Boterore

On

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan bëri thirrje për unitet dhe vëllazëri islame gjatë Samitit të Pakicave Muslimane Botërore që filloi të hënën në Stamboll.Duke folur në samitin e parë të pakicave myslimane në Turqi, Erdogan tha: “Dallimet nuk duhet të jenë pengesë për…

Presidenti Rus,Putin paralajmëron kaos pas sulmit perëndimor në Siri

Presidenti Rus,Putin paralajmëron kaos pas sulmit perëndimor në Siri

On

Presidenti rus, Vladimir Putin, paralajmëron se sulmi perëndimor në Siri rrezikon të zhysë në kaos marrëdhëniet ndërkombëtare. Në një deklaratë të shpërndarë nga Kremlini, Putin shprehet se kaosi është i pashmangshëm, nëse vërtetohet se sulmi është ndërmarrë në shkelje të ligjeve ndërkombëtare….