Flota amerikane pranë brigjeve të Sirisë, Assadi i fshehur në një bunker rus

Flota amerikane pranë brigjeve të Sirisë, Assadi i fshehur në një bunker rus

On

Mësohet se presidenti sirian Bashar al Assad ka lënë Damaskun prej disa ditësh dhe i shoqëruar nga autokolona ushtarake, ka mbërritur në bazën ajrore ruse në Khmeimim, në brigjet e Sirisë. Mësohet se pas kërcënimeve të fundit nga Uashington për një ndërhyrje…

Ky është arsenali i armëve të cilin Putin mund ta vë në funksion, në hakmarrje të një sulmi të Perëndimit mbi Sirinë

Ky është arsenali i armëve të cilin Putin mund ta vë në funksion, në hakmarrje të një sulmi të Perëndimit mbi Sirinë

On

Rusia ka paralajmëruar se do të rrëzojë raketat amerikane të lansuara në Siri dhe do të synojë anijet dhe avionët që kërcënojnë jetën e trupave të veta. Aleati më i fuqishëm i Sirisë ka ndezur frikën e një përshkallëzimi të madh të…

“Besnikëria” që ka rrënjë të thella që në Luftën e Ftohtë: Pse Rusia është aleat i Sirisë dhe pse Putini mbështet presidentin Assad

“Besnikëria” që ka rrënjë të thella që në Luftën e Ftohtë: Pse Rusia është aleat i Sirisë dhe pse Putini mbështet presidentin Assad

On

Rreziqet e një konflikti midis SHBA-ve dhe Rusisë janë përshkallëzuar pasi presidenti amerikan, Donald Trump i ka dërguar një porosi Kremlinit duke e paralajmëruar për një sulm me raketa në Siri. Por pse Putinin po e shqetëson një sulm i tillë i…